TRY - Türk Lirası
EUR
10,3120
USD
8,9299
GBP
12,1372
CNY
1,3848
RUB
0,1241
11.4 C
Ankara
13.8 C
İstanbul
14.9 C
İzmir
18 Ekim 2021, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaFuat Oktay: İstiklal ve istikbal bugünün mücadelesidir

  Fuat Oktay: İstiklal ve istikbal bugünün mücadelesidir

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay; istiklal ve istikbal mücadelesine dikkat çekerek Bugünün mücadelesidir ve yarının da mücadelesi olacaktır.” dedi

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, istiklal ve istikbal mücadelesinin yalnızca dünün değil, bugünün ve yarının da mücadelesi olduğunu belirterek, “Özellikle coğrafyamızda hayatta kalmanın en büyük yolu güçlü olmaktan geçiyor. Bu güç, sadece maddi anlamda bir güç değil. Maddi ve manevi anlamdaki güçle birlikte, milli ve manevi değerlerimizle birlikte donandığınızda o gücü elde ediyorsunuz. Mehmet Akif aslında bir anlamda bunu anlatıyor” dedi.

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yönetmenliğini Sadullah Şentürk’ün yaptığı, Yavuz Bingöl, Hazım Körmükçü, Fikret Kuşkan, Mine Çayıroğlu ve Murat Han’ın rol aldığı ‘Akif’ filminin galasına katıldı. Atakule AVM’deki sinema salonunda düzenlenen galaya gelen Oktay, oyuncularla bir araya geldi. Oktay, filmi Yavuz Bingöl ile yan yana izledi. 

  Film gösteriminin ardından açıklamalarda bulunan Oktay, bugünün İstanbul‘un işgalden kurtuluşunun 98’inci yıl dönümü olduğunu anımsatarak, “Bugün aldığımız her bir nefeste, ödenen çok ciddi bedeller var. Bugün özel bir gün, İstanbul’un kurtuluşunun 98’inci yıl dönümü bugün. İstiklal Marşı’mızın kabulünün de 100’üncü yılını kutluyoruz. Yıl itibariyle de Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı’mızın yılı. İstiklal ve istikbal kolay kazanılmıyor. 100 yıl öncesinde yaşadığımız olayın farklı bir benzerini bugün yaşıyoruz. 2 bin 200 yıllık bir tarih, o da yazılı tarihten bahsediyoruz. Sadece Cumhurbaşkanlığı forsumuzda 16 devletten bahsediyoruz ki ondan fazlasının olduğunu hepimiz biliyoruz” diye konuştu.

  Fuat oktay istiklal ve istikbal bugunun mucadelesidir - politika - haberton
  ” 100 yıl öncesinde yaşadığımız olayın farklı bir benzerini bugün yaşıyoruz. “

  ‘İSTİKLAL VE İSTİKBAL BUGÜNÜN VE YARININ MÜCADELESİ’

  Filmde, Mehmet Akif Ersoy karakterinin önemle vurguladığı gayretin bugün için de geçerli olduğunu belirten Fuat Oktay, “Hayal gibi görünen şeylerin, gayret ettiğimizde, gençlerimizin inandığında, insanımızın inandığında neleri başardığımızı sadece savunma sanayii alanında değil ama diğer alanlarda da topyekun bir kalkınmanın nasıl mümkün olduğunu Mehmet Akif’in 100 yıl öncesindeki anlatımıyla bir kez daha farkına vardık. İstiklal ve istikbal mücadelesi sadece dünün mücadelesi değildi. Önceki günün de mücadelesi değildi. Bugünün mücadelesidir ve yarının da mücadelesi olacaktır. Özellikle coğrafyamızda hayatta kalmanın en büyük yolu güçlü olmaktan geçiyor. Bu güç sadece maddi anlamda bir güç değil. Maddi ve manevi anlamdaki güçle birlikte, milli ve manevi değerlerimizle birlikte donandığınızda o gücü elde ediyorsunuz. Mehmet Akif aslında bir anlamda bunu anlatıyor” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler