TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
22.9 C
Ankara
18.7 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaFırtınanın zararları karşılanmalı

  Fırtınanın zararları karşılanmalı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Şiddetli fırtınanın zararları karşılanmalı mağduriyetler giderilmeli” dedi.

  Gürer: “Elektrik altyapısı güçlendirilmeli”

  CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde ve çevresindeki il ve ilçeleri etkisi altına alan şiddetli rüzgar ve kum fırtınasının neden olduğu mağduriyeti, TBMM gündemine taşıdı. 

  Fırtınanın afete dönüştüğünü anlatan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, elektrik diriklerinin yıkılması sonucu bazı bölgelere 48 saattir elektrik verilemediğini aktardı. 

  FIRTINA BAĞ VE BAHÇELERİ YIKTI GEÇTİ 

  Bağlar ve bahçelerin de şiddetli fırtınadan etkilendiğine dikkat çeken CHP Mile Milletvekili Ömer Fethi Gürer, bu nedenle üreticilerin mağdur olduğunu kaydetti. 

  ZARARLAR KARŞILANMALI 

  Elektrik altyapısının güçlendirilmesi gerektiğine değinen CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, zararların karşılanması ve mağduriyetlerin giderilmesini istedi. 

  KÜRESEL İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ 

  CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu’ndaki konuşmasında küresel iklim değişikliği nedeniyle fırtına, sel ve dolu gibi afetlerin başta üreticiler olmak üzere toplumun her kesimi etkilediğini söyledi. 

  Gürer; “Elektriklerdeki kesintiler ise ne yazık ki gecelerin karanlığını daha da koyulaştırıyor. Bu yönde yapılması gerekenler bir an önce yapılıp önlemler alınmalı, mağduriyetler giderilmeli, zararlar da bir an önce karşılanmalı” diye konuştu. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler