TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerFırtına sonrası Düden Şelalesi kahverengi aktı

Fırtına sonrası Düden Şelalesi kahverengi aktı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Antalya’da saatteki hızı 150 kilometreyi bulan fırtına ve şiddetli yağışta, Düden Şelalesi’nin denizle buluştuğu noktada sular deniz yerine karaya savruldu. Yağış sonrası şiddetle akan şelalenin rengi kahverengine dönerken, kıyıya gelenler ve turistler manzarayı fotoğrafladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün ‘Turuncu kod’ ile uyardığı Antalya’da, dün yaşanan şiddetli yağış ve fırtına, hayatı durma noktasına getirdi. Saatteki hızı 150 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle, Muratpaşa ilçesi Lara bölgesinden denize dökülen Düden Şelalesi’nde tersten gelen rüzgar şelalenin sularını deniz yerine karaya savurdu. Şelalenin bu halini görenler, “Düden tersten akıyor” yorumlarıyla sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Firtina sonrasi duden selalesi kahverengi aktiz - yerel haberler - haberton
Fırtına sonrası düden şelalesi kahverengi aktı 2

Sabah saatlerinde fırtınanın etkisini kaybetmesinin ardından kıyıya gelenler, kahverengine dönen şelaleyle karşılaştı. Düden Şelalesi’nin denizle buluştuğu noktada gezintiye çıkanlar, yağış sonrası çamur gibi akan suyu görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Çamurlu su deniz üzerinde de kahverengi tabaka oluşturdu. Kıyıya gelen kişiler ve turistler manzarayı fotoğrafladı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler