TRY - Türk Lirası
EUR
19,597
USD
18,640
GBP
22,679
CNY
2,671
7 Aralık 2022, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatFilmekimi’nde 24 filmde sesli betimleme yapılacak

Filmekimi’nde 24 filmde sesli betimleme yapılacak

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Turkcell, görme engellilere özel sunduğu Hayal Ortağım uygulamasıyla, İKSV tarafından bu yıl 21’incisi düzenlenen Filmekimi’nde gösterilecek 24 filmin sesli betimlemesini, operatör fark etmeksizin görme engelli sinemaseverlerle buluşturacak.

Festivalde beyazperdeye taşınan önemli yapıtlar, Hayal Ortağım uygulamasında yer alan sesli betimleme teknolojisi sayesinde hiçbir ayrıntıyı kaçırmadan takip edilebilecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 21’incisi düzenlenen Filmekimi, 7-16 Ekim tarihlerinde İstanbul’da sinemaseverlerle buluşuyor, Turkcell’in görme engellilere sunduğu Hayal Ortağım uygulamasıyla filmlerde görme engelli sinemaseverlere de ulaşıyor. Bu yıl 7 Ekim’de gösterimlere başlayacak Filmekimi’nde yer alan 24 filmin sesli betimlemesi, Turkcell’in Hayal Ortağım uygulaması üzerinden operatör fark etmeksizin görme engelli kullanıcılara ücretsiz sunulacak.

Uygulama içerisinde yer alan sesli betimleme teknolojisi, görme engellilerin hiçbir ayrıntıyı kaçırmadan sinemada izledikleri filmden daha fazla keyif almalarını sağlıyor. Sesli betimleme teknolojisi çevre, mekân, kişi ya da objeye dair özellikleri, diyalogsuz sahneleri sesle aktarabiliyor. Ayrıca altyazılı filmlerde altyazı seslendirmesi de gerçekleştiren teknoloji aracılığıyla görme engelliler, sinemada kesintisiz film keyfi yaşıyor.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler