31.2 C
Ankara
33 C
İstanbul
38 C
İzmir
Cumartesi, Temmuz 31, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerFilistinli Çocuklara Yardımlar Ulaştı

  Filistinli Çocuklara Yardımlar Ulaştı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Filistinli Çocuklar Yararına Düzenlenen Pazarın Gelirleri Bölgeye Ulaştırıldı

  Togem-Der’in 31 Mayıs-13 Haziran arasında Filistinli çocuklar yararına düzenlediği  ‘Artsın Eksilmesin Dönüşüm Pazarı’ndan elde edilen gelirin, Türk Kızılay’ı tarafından bölgeye ulaştırıldığı belirtildi.

  Togem-Der’in bağışı kapsamında, İsrail’in saldırıları sonucu ailelerini kaybeden çocuklar için yetimhanelere Türk Kızılay’ın bölgedeki ekibi tarafından gıda, hijyen paketi yardımının yanı sıra medikal malzeme ve jeneratörlere yakıt desteği sağlanacağı bildirildi.

  Filistinli cocuklara yardimlar ulasti - dış haberler - haberton
  Filistinli Çocuklara Yardımlar Ulaştı

  20 Bin Kişi Ziyaret Etti

  Togem-Der Başkanı Saadet Gülbaran, Filistinli çocukları yararına düzenlenen etkinliğe ilginin büyük olduğunu ve yaklaşık 20 bin kişinin ‘Artsın Eksilmesin Dönüşüm Pazarı’nı ziyaret ettiğini belirtti. Etkinliğe destek veren herkese teşekkür eden Saadet Gülbaran, toplanan yardımların Türk Kızılay’ın bölgedeki ekipleri tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını söyledi.

  “Dünyanın Yardım ve Dayanışma ile Daha Güzel Bir Yer”

  Kızılay’ın zor koşullar altında bölgede olağanüstü çalışmalara imza attığını belirten Saadet Gülbaran, yardımların iletilmesi konusunda kendilerine destek veren Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’a da teşekkür etti. Dünyanın yardım ve dayanışma ile daha güzel bir yer olduğunu söyleyen Saadet Gülbaran ‘’İsrail saldırılarından sonra onlarca masum çocuğun görüntüleri bizi derinden yaraladı. Her zaman acıda birleşmeyi başarmış bir ülkeyiz. 7’den 70’e bu etkinliğe destek veren herkese çok teşekkür ediyor, bu dayanışma ruhunun insanlığı kurtaracağına inanıyoruz’’ diye konuştu.

  “Yetimlerimizin İhtiyaç Duyduğu Yardımlar Kızılay’a Teslim Edildi”

  “Çok hızlı bir şekilde yardımların Filistinli ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için gayret edeceğiz” diyen Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık şu ifadeleri kullandı:

  “Togem-Der ile Kızılay olarak Filistin’de en son yaşanan insani drama el uzatmak için, yaralarını sarmak için bir kampanya düzenlendi. Saadet hanımın liderliğinde Togem-Der Türkiye’nin her tarafından katılımcılarla fedakârca çalışarak bu kampanyamıza gerçekten güçlü bir destek verdiler. Bu güçlü destekleriyle birlikte kendi talepleri doğrultusunda öncelikle en çok ihtiyaç duyulan alanlar başta olmak üzere sağlık alanında, ilaç ile tıbbi sarf malzemesi ve hastanelerin ihtiyaç duymuş olduğu enerji ile yakıt ihtiyacının karşılanması, yetimlerimizin ihtiyaç duyduğu gıda, hijyen gibi sair malzemeler ile fiziksel barınma ihtiyaçlarında kullanılmak üzere bu yardımlar Kızılay’a teslim edildi. Ben Kızılay olarak tüm Togem-Der ailesine şükranlarımı arz ediyorum.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler