16.4 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
24 C
İzmir
Çarşamba, Haziran 23, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerFikret Otyam Sanat Merkezi kapılarını açıyor

  Fikret Otyam Sanat Merkezi kapılarını açıyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Fikret Otyam Sanat Merkezi kapılarını açıyor, 11 Haziran’dan itibaren halka açılacak olan merkez 31 Ekim’e dek farklı etkinliklerle sanatseverlerle buluşacak.

  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 2 Haziran’da hizmete açılan Fikret Otyam Sanat Merkezi’ni Filiz Otyam ile birlikte ziyaret ederek,  Murat Germen’in “Fezeyan” adlı sergisini gezdi.   

  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, önceki gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in katılımı ile gerçekleştirilen toplu açılışla hizmete giren Fikret Otyam Sanat Merkezi’nde Filiz Otyam ile bir araya geldi. 

  Fikret Otyam’ın adının bir sanat merkezinde yaşatılmasının kendilerini onurlandırdığını belirten Filiz Otyam, sanatçının eserleri ve kişisel eşyalarından oluşan bir köşe hazırlamaktan mutluluk duyacağını ifade etti. Taşdelen’e Fikret Otyam’ın eserlerinden oluşan bir katalog armağan etti. Otyam’a Çankaya Belediyesi tarafından bastırılan Ankara tarihi ile ilgili albümleri takdim eden Taşdelen, Fikret Otyam’ın Anadolu yaşamını sanatla harmanlayıp dünyayla buluşturan ender isimlerden biri olduğunu ve adına layık bir merkezde Çankaya’da yaşamasının kendilerini de mutlu ettiğini belirtti. 

  Fikret otyam sanat merkezi kapılarını açıyor
  Fikret Otyam Sanat Merkezi kapılarını açıyor

  Sanat Merkezi’nin ilk sergisi olan Murat Germen’in “Fezeyan” adlı sergisini Filiz Otyam ile gezen Taşdelen, merkezde yıl içinde gerçekleştirilecek etkinlikler hakkında bilgi aldı. 

  Konutkent Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 391 Çankaya-Ankara (Eskişehir Yolu 15. Kilometre Başkent Üniversitesi Kavşağı ) adresinde yer alan Fikret Otyam Sanat Merkezi’nde 11 Haziran’dan itibaren halka açılacak “Fezeyan” adlı sergi yaz sezonunda da açık kalacak ve 31 Ekim’e dek farklı etkinliklerle sanatseverlerle buluşacak.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler