TRY - Türk Lirası
EUR
17,4106
USD
16,2180
GBP
20,4819
CNY
2,4211
29 C
Ankara
31.6 C
İstanbul
32.7 C
İzmir
29 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaFETÖ'nün beli, 2014 HSK seçimlerinde kırılmıştır

  FETÖ’nün beli, 2014 HSK seçimlerinde kırılmıştır

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “‘Türkiye’de FETÖ’nün belini kıran ilk adım nedir?’ diye sorarsanız şahsi görüşüm; 12 Ekim 2014 HSK seçimlerini Yargıda Birlik’in çıkardığı adayların kazanmış olmasıdır” dedi.

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yargıda Birlik Derneği’nin düzenlediği iftar programına katıldı. Bakan Bozdağ, savaşın çirkinliğini ve kötülüğünü bir kez daha Türkiye’nin yanı başında tecrübe ettiklerini söyleyerek, savaşın daha fazla uzamadan bir an önce son bulmasını ve barışın hakim olmasını beklediklerini söyledi.

  ‘2014 HSK SEÇİMLERİNİ KAYBETSEYDİK NELER YAŞANIRDI’

  FETÖ’yle 15 Temmuz öncesi en cesur mücadeleyi yargının verdiğini söyleyen Bozdağ, “Bu mücadeleyi, Yargıda Birlik Derneği’nin mensupları verdi. ‘Türkiye’de FETÖ‘nün belini kıran ilk adım nedir?’ diye sorarsanız şahsi görüşüm; 12 Ekim 2014 HSK seçimlerini Yargıda Birlik’in çıkardığı adayların kazanmış olmasıdır. 12 Ekim bu açıdan Türk milletinin ve devletinin bağımsızlığı ve hukukun üstünlüğü demokrasimizin mevcudiyeti ve geleceği bakımından tarihi bir dönüm noktasıdır. Acaba o gün seçim kaybedilmiş olsaydı, Türkiye’de neler olur, neler yaşanırdı?” diye konuştu.

  ’15 TEMMUZ’DA ARKADAŞLARIMIZ SABAHA KADAR NÖBET TUTTU’

  Bakan Bozdağ, yargının bağımsız ve tarafsız olduğu vurgusunda bulunarak, şunları kaydetti. “Türk yargısının bağımsızlığı ve tarafsızlığının, FETÖ’nün yargıya sızması ve yargıdaki işgaliyle ortadan kalkma noktasına geldiğini de hep beraber gördük. Esasında, Yargıda Birlik ortaya koyduğu misyonla yargıyı işgal eden o ihanet şebekelerinin işgaline son vererek yargının bağımsızlığını ve tarafsızlığını yeniden tesis ve tahkim konusunda önemli bir vazifeyi de ifa etmiştir.

  15 Temmuz’u hep beraber yaşadık. O gün Türkiye’de tarih yeniden şekillendi. 251 şehidimiz 2 bin 193 gazimiz var ve Meclisimiz bombalandı. Savaşta dahi TBMM bombalanmamışken bu ihanet şebekesi, milletin kalbini, Meclis’i bombalamaya cüret ediyor. Böylesi bir ortamda yargı, o gün dimdik ayaktaydı. Ankara’sı, İstanbul’u, İzmir’i Diyarbakır’ı 81 il ve ilçemizde adli olan her yerde arkadaşlarımız o gece sabaha kadar nöbet tuttular ve tavır koydular.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler