TRY - Türk Lirası
EUR
19,492
USD
18,635
GBP
22,747
CNY
2,653
2 Aralık 2022, Cuma
Ana SayfaÖne ÇıkanFETÖ'nün sorumluları, Türkiye'ye getirildi

FETÖ’nün sorumluları, Türkiye’ye getirildi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İçişleri Bakanlığı, FETÖ’nün Bağdat sorumlusu Salih Fidan ve Erbil sorumlusu Samet Güre’nin Ukrayna’dan Türkiye’ye getirildiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; Ankara 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi’nce ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ (FETÖ/PDY) suçundan yakalama emri bulunan Salih Fidan ve Samet Güre, Ukrayna Polonya sınırından illegal yollarla kaçarken yakalandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı‘nın Ukrayna makamları ile görüşmesinin ardından teslim alınan Fidan ile Güre, Türkiye’ye getirildi.

15 TEMMUZDAN SONRA TÜRKİYE’DEN AYRILMIŞ

FETÖ'nün sorumluları, Türkiye'ye getirildi
FETÖ’nün Bağdat ve Erbil sorumluları, Ukrayna’dan Türkiye’ye getirildi

Yakalananlardan Salih Fidan’ın sözde Irak/Bağdat sorumlusu olduğu, örgütün yurt dışı yapılanmasında faaliyet gösterdiği, FETÖ iltisaklı Feza Öğretim Kurumu Işık Üniversitesinde öğretmen olarak çalıştığı, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra eşi Yeşim Fidan ile Türkiye’den ayrıldığı ve bir daha dönmediği belirlendi. 

BANKA HESABINDAKİ ARTIŞ DİKKAT ÇEKTİ

Samet Güre’nin ise sözde Irak/Erbil sorumlusu olduğu, örgütün yurt dışı yapılanmasında faaliyet gösteren kişiler arasında yer aldığı, FETÖ‘ye ait Erbil’deki Fezalar Eğitim Kurumunda fizik öğretmeni olarak çalıştığı, “17-25 Aralık’tan sonra Bank Asya hesabındaki para miktarını artırdığı” ve etkin pişmanlıktan yararlanan kişilerin ifadelerinde de yer aldığı tespit edildi.

FETÖ'nün Bağdat ve Erbil sorumluları Salih Fidan ve Samet Güre'nin işlemleri devam ediyor
FETÖ’nün Bağdat ve Erbil sorumluları Salih Fidan ve Samet Güre’nin işlemleri devam ediyor

Ankara 1.Sulh Ceza Mahkemesince “silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan yakalama emri bulunan şahısların işlemleri Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunda devam ediyor.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler