21.6 C
Ankara
18.5 C
İstanbul
26 C
İzmir
Salı, Mayıs 11, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanFETÖ'nün sorumluları, Türkiye'ye getirildi

  FETÖ’nün sorumluları, Türkiye’ye getirildi

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  İçişleri Bakanlığı, FETÖ’nün Bağdat sorumlusu Salih Fidan ve Erbil sorumlusu Samet Güre’nin Ukrayna’dan Türkiye’ye getirildiğini açıkladı.

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; Ankara 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi’nce ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ (FETÖ/PDY) suçundan yakalama emri bulunan Salih Fidan ve Samet Güre, Ukrayna Polonya sınırından illegal yollarla kaçarken yakalandı.

  Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı‘nın Ukrayna makamları ile görüşmesinin ardından teslim alınan Fidan ile Güre, Türkiye’ye getirildi.

  15 TEMMUZDAN SONRA TÜRKİYE’DEN AYRILMIŞ

  Fetö'nün sorumluları, türkiye'ye getirildi
  FETÖ’nün Bağdat ve Erbil sorumluları, Ukrayna’dan Türkiye’ye getirildi

  Yakalananlardan Salih Fidan’ın sözde Irak/Bağdat sorumlusu olduğu, örgütün yurt dışı yapılanmasında faaliyet gösterdiği, FETÖ iltisaklı Feza Öğretim Kurumu Işık Üniversitesinde öğretmen olarak çalıştığı, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra eşi Yeşim Fidan ile Türkiye’den ayrıldığı ve bir daha dönmediği belirlendi. 

  BANKA HESABINDAKİ ARTIŞ DİKKAT ÇEKTİ

  Samet Güre’nin ise sözde Irak/Erbil sorumlusu olduğu, örgütün yurt dışı yapılanmasında faaliyet gösteren kişiler arasında yer aldığı, FETÖ‘ye ait Erbil’deki Fezalar Eğitim Kurumunda fizik öğretmeni olarak çalıştığı, “17-25 Aralık’tan sonra Bank Asya hesabındaki para miktarını artırdığı” ve etkin pişmanlıktan yararlanan kişilerin ifadelerinde de yer aldığı tespit edildi.

  Fetö'nün bağdat ve erbil sorumluları salih fidan ve samet güre'nin işlemleri devam ediyor
  FETÖ’nün Bağdat ve Erbil sorumluları Salih Fidan ve Samet Güre’nin işlemleri devam ediyor

  Ankara 1.Sulh Ceza Mahkemesince “silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan yakalama emri bulunan şahısların işlemleri Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunda devam ediyor.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler