TRY - Türk Lirası
EUR
19,285
USD
18,635
GBP
22,300
CNY
2,608
30 Kasım 2022, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerPolitikaFestivalden fitne çıkarmak büyük sorumsuzluktur

Festivalden fitne çıkarmak büyük sorumsuzluktur

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Terör örgütlerinin eylem hazırlığı içinde olduğu festival programları asla yapılamaz. Kılıçdaroğlu’nun tahrik ve tacizleri yanlıştır, çok tehlikelidir. Festivalden fitne çıkarmak büyük sorumsuzluktur” dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Ankara’da düzenlenen 24’üncü Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’ne katıldı. Bahçeli, festival öncesi yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslendi. Bahçeli, son günlerde iptal edilen konserlere ilişkin konuşmasında “Bu festivali gündemi işgal eden başka festivallerle karıştırmamak lazımdır. Çünkü MHP’li belediyelerin festival programlarında edep vardır, denge vardır, seviye vardır, milli ve manevi değerlerin hükmü vardır. 

Son günlerde iptal edilen festivallerle ilgili fitne kazanı kaynatan, toplumu provoke eden Kılıçdaroğlu, festival görmek istiyorsa, toplum huzurunun nasıl gözetildiğini merak ediyorsa, gelsin de Etimesgut’a baksın. Belki biraz ders alır, ibret alır, aklını da başına alır” ifadelerini kullandı.

Festivalden fitne çıkarmak büyük sorumsuzluktur

‘FESTİVALDEN FİTNE ÇIKARMAK SORUMSUZLUKTUR’

Bahçeli, konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“Milletimizin şikayet ve yakınmasına rağmen festival düzenlenemez. Kamu güvenliği ve toplum sağlığı dikkate alınmadan festival organize edilemez. Hele hele terör örgütlerinin eylem hazırlığı içinde olduğu festival programları asla yapılamaz. Kılıçdaroğlu’nun tahrik ve tacizleri yanlıştır, çok tehlikelidir. Festivalden fitne çıkarmak büyük sorumsuzluktur.”

Bahçeli’nin konuşmasının ardından sahneye sanatçı Sevcan Orhan çıktı. Bahçeli, Sevcan Orhan konserini sonuna kadar takip ettikten sonra alandan ayrıldı. 

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler