TRY - Türk Lirası
EUR
19,634
USD
18,634
GBP
22,920
CNY
2,653
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamFener Rum Patrikhanesi'nde 1 Eylül ayini

Fener Rum Patrikhanesi’nde 1 Eylül ayini

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ortodokslar için kilise takviminin başlangıcı sayılan Fener Rum Patrikhanesi’nde 1 Eylül ayini düzenlendi. Patrikhaneye gelenler mum yakarak dua etti.

Fener Rum Patriği Bartholomeos gelmesiyle kilisede seher duası yapıldı. Saat 10.15 sıralarında Fener Rum Patrikhanesi’nde ayin başladı. Ayini, Bartholomeos yönetti. Ayine Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Andreas Katsaniotis de katıldı. Ayinde incilden bölümler okundu, ilahiler söylendi ve dualar edildi. 

Ortodokslar için kilise takviminin başlangıcı sayılan 1 Eylül'de, Fener Rum Patrikhanesi'nde ayin düzenlendi. Patrikhaneye gelenler mum yakarak dua etti. 
Ortodokslar için kilise takviminin başlangıcı sayılan 1 Eylül’de, Fener Rum Patrikhanesi’nde ayin düzenlendi. Patrikhaneye gelenler mum yakarak dua etti. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler