TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
18 C
Ankara
24.7 C
İstanbul
27.4 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve Sanat'Farkındalığı Benimseyenler' sergisi açılıyor

  ‘Farkındalığı Benimseyenler’ sergisi açılıyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Serebral palsili Fotoğrafçı Dilan Marangoz, “Farkındalığı Benimseyenler” projesiyle kendisi gibi serebral palsili olan 16 kişinin fotoğraflarından oluşan bir sergi açıyor. Sergi yaz boyunca farklı tarihlerde, farklı şehirlerde sergilenecek. 

  Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel Sanatlar mezunu, fotoğrafçı Dilan Marangoz (30), 2019 yılından bu yana kendisi gibi serebral palsili olanların fotoğraflarını çektiği bir farkındalık projesi başlattı. Marangoz, kendisi de dahil serebral palsi hastası 16 kişinin fotoğrafıyla “Farkındalığı Benimseyenler” konulu sergi açıyor. Beyin felci olarak bilinen serebral palsi hastalığı için düzenlenen “Farkındalığı Benimseyenler” fotoğraf sergisi farklı tarihlerde Ankara, İstanbul ve Bursa’da ziyarete açılacak.

  Farkindaligi benimseyenler sergisi aciliyor 1 - kültür ve sanat - haberton
  ‘Farkındalığı Benimseyenler’ sergisi açılıyor

  Sergi, Engelsiz Fotoğraf Derneği (ENFOD), Sanatta Engel Yok Vakfı, Serebral Palsili Çocuklar Derneği (SERÇEV), Cerebral Palsy Türkiye (TSÇV)’nin desteğiyle hayata geçirildi. İlk olarak 11 Haziran Cumartesi günü Ankara’da ziyaretçilerine kapılarını açacak olan sergide birbirinden farklı hayalleri ve istekleri olan 16 serebral palsi hastasının fotoğrafı yer alıyor.

  Ankara’daki sergi ENFOD’un Kavaklıdere’deki binasında bir hafta boyunca ziyaretçilerine kapılarını açarken, 20- 30 Haziran tarihleri arasında ise İstanbul Kadıköy’de Sanatta Engel Yok Vakfı’nın binasında olacak. Sergi, 1 Ağustos ve 15 Eylül tarihleri arasında Bursa ve İstanbul’daki B Art Space Gallery ev sahipliğinde meraklılarını bekliyor. 

  Projenin çıkışını anlatan Dilan Marangoz, “En başta kendim farklılığımı benimseyen olarak, benim gibi farklılığını benimseyen insanlar vardır diye düşündüm. Bu şekilde projeme destek olan insanlar ve aileleriyle tanıştım. Böylece hem sanatsal hem de farkındalık dolu bir proje meydana geldi. Çalışmalarına 2019 yılında başladığım projeyi insanlarla buluşturuyor olduğum için çok mutluyum” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler