TRY - Türk Lirası
EUR
20,502
USD
19,037
GBP
23,266
CNY
2,765
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerFAO'dan depremzede çiftçiye yardım çağrısı

FAO’dan depremzede çiftçiye yardım çağrısı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nden (FAO) deprem felaketinden etkilenen 10 ildeki depremzede çiftçi 25 milyon dolarlık yardım çağrısında bulundu.

Genel merkezi İtalya’da bulunan FAO’dan dün yapılan açıklamada, 6 Şubat depremlerinden etkilenen 10 ildeki kırsal toplulukların ihtiyaçlarına odaklanarak gıda üretimine hızlı bir şekilde devam etmek ve genel gıda değerini eski haline getirmek için çalışmalara başladığını belirtti. FAO sulama sistemleri, çiftlik hayvanları yetiştirme altyapısı, yem üretim tesisleri, yollar, pazarlar ve depolama kapasitesi dahil olmak üzere depremden zarar gören tarım sektörü altyapısının iyileştirilmesine yönelik sonraki adımları belirlemek için Hükümet ile yakın bir şekilde çalıştığını ifade etti.

Faodan depremzede ciftciye yardim cagrisia - dış haberler - haberton
Fao’dan depremzede çiftçiye yardım çağrısı

KIRSAL KESİMDEKİ 900 BİN KİŞİ

Suriye için de 10 milyon dolar yardım çağrısında bulunan FAO, depremlerin verdiği hasarın gıda güvenliğini tehdit ettiğini belirterek ilk 3 aylık acil çalışma planıyla ilgili şu ifadelere yer verdi;

“Her iki ülkedeki faaliyetler, bir ila üç ay boyunca tarımsal girdiler (hayvan yemi, tohum, fide, gübre, yakıt, alet, ekipman), veterinerlik bakımı (hayvancılık tedavisi ve aşılama) ve koşulsuz nakit transferleri sağlamaya odaklanacaktır.”

“Birleşmiş Milletler Türkiye Hızlı Çağrısı kapsamında FAO, önümüzdeki üç ay içinde acil geçim desteği ve koşulsuz nakit transferleri ile etkilenen on ilin tamamında kırsal kesimde yaşayan 900.000 kişiye ulaşmak için 25 milyon dolar istiyor.”

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler