TRY - Türk Lirası
EUR
16,8485
USD
15,9350
GBP
19,9107
CNY
2,3808
13.5 C
Ankara
16.6 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
23 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriEvin Demirhan Yavuz Avrupa Şampiyonu oldu

  Evin Demirhan Yavuz Avrupa Şampiyonu oldu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Avrupa Güreş Şampiyonası’nda kadınlar 50 kiloda milli güreşçi Evin Demirhan Yavuz Avrupa Şampiyonu olarak altın madalya kazandı.

  50 kiloda mindere çıkan Evin Demirhan Yavuz, son üç Avrupa Şampiyonası’nda finale çıkan ve bir tanesinde altın madalya kazanan Bulgar Miglena Selishka ile final maçına çıktı. Evin, rakibini tuşla yenerek Macaristan’da altın madalyaya ulaştı.

  Avrupa Şampiyonu Evin Demirhan: İstiklal Marşımızı dinlettirmek hayalimdi

  Avrupa Şampiyonu milli güreşçi Evin Demirhan, “İstiklal Marşımızı dinlettirmek hayal ettiğim bir şeydi ve bunun gururunu yaşıyorum. İlk günden beri inandım kendime. Küçüklüğümden beri bu inancı kaybetmeden tüm kategorilerde Avrupa Şampiyonu oldum ve bugün de büyüklerde bunu başardım” dedi.

  Evin demirhan yavuz avrupa şampiyonu oldu
  Evin Demirhan Yavuz Avrupa Şampiyonu oldu

  Avrupa Güreş Şampiyonası’nda kadınlar 50 kiloda milli güreşçi Evin Demirhan Yavuz, altın madalya kazandı. 50 kiloda mindere çıkan Evin Demirhan Yavuz, son üç Avrupa Şampiyonası’nda finale çıkan ve bir tanesinde altın madalya kazanan Bulgar Miglena Selishka ile final maçına çıktı. Evin, rakibini tuşla yenerek Macaristan’da altın madalyaya ulaştı. Evin böylece, erkeklerde Taha Akgül ve Feyzullah Aktürk’ten sonra altın madalya kazanan üçüncü sporcu oldu.

  Kariyerinde büyükler kategorisinde ilk kez finale çıkıp bunu altın madalya ile taçlandıran Evin Demirhan Yavuz, Türk bayrağıyla minderde şampiyonluk turu attı. Evin yaptığı açıklamada, “Bu gururu ülkeme yaşatmak, bayrağımızı dalgalandırmak, İstiklal Marşı’mızı dinlettirmek hayal ettiğim bir şeydi ve bunun gururunu yaşıyorum. İlk günden beri inandım kendime.

  Küçüklüğümden beri bu inancı kaybetmeden tüm kategorilerde Avrupa Şampiyonu oldum ve bugün de büyüklerde bunu başardım. Büyüklerde Avrupa üçüncülüğüm vardı, bunu şampiyonluğa taşıdım. Umarım Dünya Şampiyonası’nda da üçüncü olduğum madalyayı altına çevireceğim” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler