14.2 C
Ankara
15.5 C
İstanbul
19.3 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 21, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamEvcil hayvan satışı yasaklandı

  Evcil hayvan satışı yasaklandı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Rize’nin İkizdere ilçesinde belediye meclis kararı ile evcil hayvan satışı yasaklandı. Belediyenin aldığı karar yapılan meclis toplantısında kabul edildi.

  İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz, “Bunlar candır, para ile alınıp satılmasın. Sahip çıkılsın düşüncesi ile böyle bir karar aldık” dedi.

  İkizdere ilçesinde sokak hayvanları için bakım merkezi oluşturan belediye, evcil hayvan satışının yasaklanması için çalışma başlattı. Belediyenin aldığı karar yapılan meclis toplantısında kabul edildi. Evcil hayvan satış noktası bulunmayan ilçede alınan kararın farkındalık oluşturması amaçlandı. Belediyeye ait barınakta 80 dolayında sokak hayvanının tedavi ve bakımları yapılıyor. 

  Evcil hayvan satışı yasaklandı
  Evcil hayvan satışı yasaklandı

  İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz sessiz canların kendilerine emanet olduğunu belirterek “Biz sokak hayvanlarımıza çok önem veriyoruz. 29 köy ve 7 mahalleden oluşan ilçemizde yazın köyler çok dolu oluyor ama kışın insanlar büyük şehirlere göç ettiği zaman o hayvanlar sahipsiz kalıyor, hastalanıyor. Rize’nin ilçeleri arasında ilk köpek barınağını ilçemizde kurarak, biz bu hayvanların barınağımızda bakımlarını yapıyoruz, besliyoruz, sahiplendiriyoruz. Barınakta şu an 80 civarında hayvan var. Hayvanseverlerin barınağımıza desteği ile hayvanlarımızın mama ihtiyacını karşılıyoruz” dedi.

  ‘SOKAK HAYVANLARINI SAHİPLENDİRMEK İSTİYORUZ’

  Hayvan Hakları Kanunu taslağına destek mahiyetinde farkındalık oluşturmak adına evcil hayvan satış yasağı kararı aldıklarını söyleyen Karagöz, “İlçede evcil hayvan satışını yasakladık. Biz hayvanları sahiplendirmek istiyoruz. Bunlar candır, para ile alınıp satılmasın. Sahip çıkılsın düşüncesi ile böyle bir karar aldık” diye konuştu. 

  Rize’nin i̇kizdere ilçesinde belediye meclis kararı ile evcil hayvan satışı yasaklandı. Belediyenin aldığı karar yapılan meclis toplantısında kabul edildi.
  Rize’nin İkizdere ilçesinde belediye meclis kararı ile evcil hayvan satışı yasaklandı. Belediyenin aldığı karar yapılan meclis toplantısında kabul edildi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler