TRY - Türk Lirası
EUR
19,329
USD
18,637
GBP
22,411
CNY
2,598
29 Kasım 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerEtkinlikte gözaltına alınanların 266'sı serbest

Etkinlikte gözaltına alınanların 266’sı serbest

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Diyarbakır’da Halkların Demokratik Partisi (HDP) öncülüğünde düzenlenen nevruz etkinliğinde; terör örgütü PKK lehine slogan attığı ve polise mukavemet ettiği iddiasıyla gözaltına alınanların 333 şüpheliden 266’sı serbest bırakıldı.

Etkinlikte gözaltına alınanların 266’sı serbest

Bağlar ilçesi Nevruz Parkı’nda dün HDP öncülüğünde düzenlenen nevruz etkinliğinde polise taş atan, yasaklanmış örgüt simgelerini taşıyan, yasa dışı slogan atan ve polise mukavemet eden 333 şüpheli, gözaltına alındı. Çıkan olaylarda 15 polis de hafif yaralandı. Gözaltına alınan şüphelilerden 260’ı Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü’ne, 73’ü de Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. TEM Şube Müdürlüğü’ndeki şüphelilerden 224’ü işlemlerinin ardından serbest bırakıldı, Çocuk Şube Müdürlüğü’ndeki şüphelilerden 42’si ise ailelerine teslim edildi. TEM Şube Müdürlüğü’ndeki 36, Çocuk Şube Müdürlüğü’ndeki 31 kişinin işlemleri sürüyor.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler