TRY - Türk Lirası
EUR
19,634
USD
18,634
GBP
22,920
CNY
2,653
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatEtkinliğe katılan il sayımızı 10'a çıkartacağız

Etkinliğe katılan il sayımızı 10’a çıkartacağız

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ‘Kültür Yolu Festivalleri’ ile ilgili “İki farklı bölgemizden iki şehrimizi daha katarak, etkinliğe katılan il sayımızı 10’a çıkartacağız” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, CSO Ada Ankara’da ‘Genç Sanat: 8’inci Güncel Sanat Yarışması Sergi Açılışı ve Ödül Töreni’ ve ‘Cristine Opolais ile Murat Karahan Konseri’ etkinliklerine katıldı.

Etkinliğe katılan il sayımızı 10'a çıkartacağız
Etkinliğe katılan il sayımızı 10’a çıkartacağız

Bakan Ersoy, Kültür Yolu Festivalleri hakkında “Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği bir sanat etkinliği var. Bu yıl 8’incisini düzenliyoruz. Bu sene Güncel Sanat Yarışması şeklinde düzenlendi. Buradaki amacımız; güncel sanatla gençlerimizin uyumunun sağlamak, onları ödüllendirerek sanat üretimlerini arttırmak. Çok büyük heyecanla başladı Kültür Yolu Festivali. İlk olarak Çanakkale ile başladık. Ardından Konya takip etti. Şimdi İstanbul ve Ankara’daki festivallerimiz devam ediyor.

Haftaya da ‘Diyarbakır Sur Kültür Yolu Festivali’ ile devam edeceğiz. Her sene daha fazla sanatçımız katılıyor. Bu sene 5 festivalimize yaklaşık 3 bin etkinlik, 15 binden fazla da sanatçı katılıyor. Her sene daha da fazla olması bizi çok mutlu ediyor. Önümüzdeki seneden itibaren il sayımızı 10’a çıkartacağız. Şu anda kesinleşen illerimiz de var.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'Kültür Yolu Festivalleri' ile ilgili 
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ‘Kültür Yolu Festivalleri’ ile ilgili “İki farklı bölgemizden iki şehrimizi daha katarak, etkinliğe katılan il sayımızı 10’a çıkartacağız” dedi.

Nisan ayında Adana Portakal Çiçeği Festivali ve Nisan ayının sonuna doğru da İzmir Efes Kültür Yolu Festivali iki şehrimiz katılıyor. Önümüzdeki yıl eylül ayında Gaziantep’i de dahil ettik bu seriye. İki farklı bölgemizden iki şehrimizi daha katarak, etkinliğe katılan büyükşehir sayısını 10’a çıkartacağız. Kültür ve sanatla vatandaşımızın hızlı bir şekilde buluşmasını sağlıyoruz ama her şeyden önce sanatçılarımızı desteklemiş oluyoruz.”

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler