TRY - Türk Lirası
EUR
17,5319
USD
17,2312
GBP
20,5157
CNY
2,5688
27.5 C
Ankara
25.5 C
İstanbul
30 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaYazarlarEskişehir'in parlayan yıldızında 'Bilim Şenliği'

  Eskişehir’in parlayan yıldızında ‘Bilim Şenliği’

  Seçkin Mercan
  Seçkin Mercanhttps://haberton.com/
  Seçkin Mercan, 24.01.1978 Eskişehir doğumlu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Eskişehir'de tamamladı. 2001 yılında ise Dokuz Eylül Üniversitesi İ.İ.B.F İktisat Bölümünü bitirdi. 2003 yılında çalışanı olmaktan gurur, emeklisi olmaktan onur duyduğu İş Bankası'ndan 17 yıl ağırlıklı olarak Ticari Bankacılık Bölümünde çalıştı. Rahatsızlığı nedeniyle 30.4.2021 tarihinde emekli oldu. Tam bir Eskişehir aşığı.

  Haftanın Öne Çıkanları

  10 Haziran Cuma günü Eskişehir Milli İrade İlkokulu’nun Osmangazi Üniversitesi ile ortaklaşa düzenledikleri ‘Bilim Şenliği’ne davetli olarak katıldım.

  Son zamanlarda Eskişehir’de spor, bilim ve akıl oyunları dallarında ismini sıklıkla duyduğum bu okulda geçen 2 saatim; gelecek ile ilgili umutlarımı bir kez da yeşertti. Ayrıca MEB’na bağlı bir devlet okulunda yöneticilerin ne kadar önemli olduklarına, fark yaratabildiklerine şahit oldum. 2 yıl önce Milli İrade İlkokulu’na atanan Okul Müdürü Muhittin Mot ve Okul Müdür Yardımcıları Gamze Yalçın ve Behçet Kılıç harikalar yaratıyorlar.

  Eskişehir'in parlayan yıldızında 'bilim şenliği'
  Eskişehir’in parlayan yıldızında ‘Bilim Şenliği’

  Hiç bir devlet okulunda henüz görmediğim öğrenci-idareci sevgisini burada gördüm. Mart ayında Jimnastik Yarışması’nda Eskişehir 1.si olan okul sporcularının tümünün, sonuç açıklamasından sonra Muhittin Hoca’ya sarılması sevginin en büyük kanıtı sanırım.

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri ile Milli İrade İlkokulu tüm 3. ve 4.sınıf öğrencilerinin birlikte ortaklaşa çeşitli deneyler sunduğu Bilim Şenliği’nde her sınıf gerçekten de büyük emek harcamış. Hidrolik Vinç Deneyinden, Işık Kırılmasına, Statik Elektrikten, Katı Sıvı Madde Deneyine kadar herşey mükemmel planlanmış. Çocuklarımıza fırsat ve imkan tanındığında neler yapabileceğini ; çocuklardaki başarma inancını iliklerime kadar hissettim bende bu şenlikte.

  10 haziran cuma günü eskişehir milli i̇rade i̇lkokulu'nun osmangazi üniversitesi ile ortaklaşa düzenledikleri 'bilim şenliği'ne davetli olarak katıldım.
  10 Haziran Cuma günü Eskişehir Milli İrade İlkokulu’nun Osmangazi Üniversitesi ile ortaklaşa düzenledikleri ‘Bilim Şenliği’ne davetli olarak katıldım.

  “Milli İradeli Olmak Ayrılacaktır” sloganıyla eğitim-öğretimi süren İlkokulun, editörlüğünü Md.Yard. Gamze Yalçın’ın yaptığı 50 sayfalık genel kültür, tanıtım, edebiyat, sanat dergisi bu ay yayın hayatına başlamış ve gerçekten herşeyiyle çok kaliteli. Sanatta, sporda, bilimde Eskişehir’in 1 numaralı devlet okulu özellikle yüzme, wushu, akıl oyunları, cimnastik dallarında çok başarılı.

  Sizde bir kamu kurumunun sevgi ile nasıl profesyonelce yönetildiğini görmek isterseniz;Eskişehir Hava Alanı ve Eskişehir Teknik Üniversite karşı köşesindeki okulu ziyaret etmenizi öneririm.

  Saygılarımla,

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler