TRY - Türk Lirası
EUR
20,475
USD
19,070
GBP
23,274
CNY
2,772
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamEskişehir'de depremzedeler için ilaç temin kampanyası

Eskişehir’de depremzedeler için ilaç temin kampanyası

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Eski Sanayi Odası ve Eskişehir Eczacı Odası iş birliğiyle Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki ihtiyacı karşılamak için ilaç temin kampanyası başlatıldı. Kısa sürede 200 koli ilaç toplanırken, sınıflandırılarak kontrol edildikten sonra deprem bölgesine gönderileceği belirtildi.

Kahramanmaraş merkezli 10 şehirde yıkıma neden olan depremlerin ardından Eskişehir Sanayi Odası ve Eskişehir Eczacı Odası iş birliğinde, deprem bölgesinde acil ihtiyacı karşılamak amacıyla ilaç temin kampanyası başlatıldı. Bu kapsamda soğuk zincire tabi olmayan, deforme olmamış, ambalajı bozulmamış, son kullanma tarihi geçmemiş ilaçlar toplandı.

Eskişehir Sanayi Odası Danışmanı Bekir Şahin Tütüncü, 200 koliye ulaşan ilaçların sınıflandırılarak bölgedeki sağlık birimlerine iletileceğini belirtip, “Eskişehir Sanayi Odası olarak Eskişehir Eczacı Odası ile ortak bir kampanya düzenledik. İlimiz merkezinde bulunan belli başlı muhtarlıklarına bu duyuruları yaptık. Ayrıca Eskişehir Sanayi Odası üyelerine yine Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikalarda çalışan tüm personele duyurular yaptık. Evlerde, iş yerlerinde; ihtiyaç fazlası, miadı geçmemiş, halen kullanılır durumda olan ilaçları muhtarlıklara ya da Eskişehir Sanayi Odası’na bıraktıkları takdirde biz bunları hemen Eczacı Odası’na intikal ettiriyoruz. Burada gerekli incelemeler titizlikle yapılıyor. Bilirkişiler tarafından değerlendirilerek ilaçlar deprem bölgelerine süratle sevk ediliyor” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler