TRY - Türk Lirası
EUR
16,8096
USD
15,9086
GBP
19,8758
CNY
2,3797
19 C
Ankara
22.7 C
İstanbul
26.7 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamEskişehir'de 24 saat kar küreme ve tuzlama çalışması

  Eskişehir’de 24 saat kar küreme ve tuzlama çalışması

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından, ana caddeler, hastane acil giriş-çıkışları, otobüs güzergâhları 24 saat kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştiriyor. 

  Eskişehir'de 24 saat kar küreme ve tuzlama çalışması
  Eskişehir’de 24 saat kar küreme ve tuzlama çalışması

  Eskişehir’de Salı günü sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren kar yağışı ile birlikte teyakkuz haline geçen Büyükşehir Belediyesi ekipleri,  araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgeler başta olmak üzere tüm kentte karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Gece boyunca kırsal mahallelere ulaşımın kapanmaması için yoğun olarak mesai yapan ekipler, caddeler, bulvarlar, otobüs ve tramvay güzergâhları yollarında da karla mücadele ve tuzlama çalışmalarına büyük önem veriyor.

  Ekiplerin 6 ayrı şantiyede yaklaşık 450 personel ile kent merkezi ve ilçe kırsalında kar ve buz ile mücadele ettiğini belirten yetkililer, ayrıca yaya yoğunluğunun olduğu caddeler ile kamu kurum ve kuruluşların çevrelerinde de ekipler tarafından kaldırım temizliğine devam edildiğini ifade ettiler.  

  Hafta boyunca sürecek kar yağışı sebebiyle mücadeleye devam edeceklerini belirten yetkililer, kar lastiği olmayan vatandaşların trafiğe çıkmamaları ve hız konusunda tüm sürücülere uyarılarını yinelediler.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler