TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
18.4 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
24 C
İzmir
24 Eylül 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriEskişehir yarı maratona 4 bin sporcu katılacak

Eskişehir yarı maratona 4 bin sporcu katılacak

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Eskişehir’de bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan 10 ve 21 kilometrelik yarı maratona 19 farklı şehirden toplam 4 bin sporcunun katılacağı açıklandı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 3’üncü kez yarı maraton düzenleyecek. Türkiye Atletizm Federasyonu’nun desteğiyle 27 Ağustos günü yapılacak olan maratona 10 kilometrede 1960 kişi kayıt olurken, 21 kilometre için ise 2 bine yakın sporcu kayıt oldu. Ayrıca yarı maratonda şirketler koşusu ve paralimpik koşusu ile çocuklar koşusu da yapılacak.

Maraton öncesinde konuşan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Mehmet Ali Çeliksoy, “Şehrimizin markası Eskişehir maratonumuza bu yıl şehrimizin güzelliklerini de katarak bir süreç gerçekleştireceğiz. Eskişehir’de düzenleyeceğimiz organizasyonda Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda spor şenliğimiz, 27 Ağustos’ta da yarı maraton içerisinde 10K ve 21K etkinliğimiz olacak” dedi.

Eskisehir yari maratona 4 bin sporcu katilacak 1 - spor haberleri - haberton
Eskişehir yarı maratona 4 bin sporcu katılacak 1

Maraton organizasyon şirketi kurucusu Ozan Demir de Eskişehir yarı maratonunun heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Bu yıl Eskişehir maratonuna 4 bine yakın sporcu, 19 farklı ilden koşucu katılım sağlıyor. 10K’da 1960 kişi kayıt olurken, 21K’da ise 2 bine yakın kaydımız var. Ayrıca çocuk koşumuz var. 400’e yakın çocuğumuz yarışacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Atletizm Federasyonu da bu organizasyonu merakla bekliyor ve destekliyor” şeklinde konuştu.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler