TRY - Türk Lirası
EUR
19,634
USD
18,634
GBP
22,920
CNY
2,653
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerPolitika"Eskiden aşı üretirken, şimdi dışardan aşı alıyoruz"

“Eskiden aşı üretirken, şimdi dışardan aşı alıyoruz”

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, “Eskiden biz aşı üretirdik, şimdi dışardan aşı alıyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Aşı ithalinin benimsenmesi, Türkiye’yi aşı üreten ve ihraç eden konumdan, aşı ihtiyacını dış ülkelerden karşılayan bir ülke konumuna getirmiştir” dedi.

‘AŞIYI ESKİDEN KENDİMİZ YAPIYORDUK’

Kılıçdaroğlu, Çin’den getirilen koronavirüs aşısına ilişkin de “Çin’den aşı getirdiler. Eskiden biz aşı üretirdik. Çocuklarımıza aşı yapardık. Şimdi dışardan aşı alıyoruz. Bunların kendi internet sitelerinde bir açıklama var.

Aşı üretim sorununun çözümü için Türkiye’de yeni teknoloji uygun bir aşı ve serum üretim tesisi kurulması mümkün iken, bu yatırım yapılmayıp, yerine kısa dönem için daha az maliyetli görünen aşı ithalinin benimsenmesi, Türkiye’yi aşı üreten ve ihraç eden konumdan, aşı ihtiyacını dış ülkelerden karşılayan bir ülke konumuna getirmiştir. Kendimiz yapıyorduk eskiden” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler