14 C
Ankara
9.9 C
İstanbul
17.9 C
İzmir
Pazar, Nisan 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriEski güreşçinin 8 torunu güreşçi oldu

  Eski güreşçinin 8 torunu güreşçi oldu

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan eski güreşçi Bayram Yılmaz’ın (70) teşvikiyle 8 torunu güreşçi oldu. 3 torunu milli olan Yılmaz, ayrıca ilçede birçok genci güreş sporuna kazandırdı. 

  Torunlarını avrupa ve dünya şampiyonalarına hazırladığını anlatan yılmaz, "ben çocuklara hiçbir zaman 'antrenmana gidin' demem. Benim evde 20 kişiyiz, biz kalabalık bir aileyiz ama çocuklar; antrenman saatini, hangi gün, nereye güreşe gideceğini bilir.
  Torunlarını Avrupa ve dünya şampiyonalarına hazırladığını anlatan Yılmaz, “Ben çocuklara hiçbir zaman ‘Antrenmana gidin’ demem. Benim evde 20 kişiyiz, biz kalabalık bir aileyiz ama çocuklar; antrenman saatini, hangi gün, nereye güreşe gideceğini bilir.

  Ereğli ilçesi Göktepe Mahallesi’nde yaşayan, 5 çocuğu ve 19 torunu olan Bayram Yılmaz, çocukluğunda başladığı güreş sporunda birçok başarı elde etti. Uzun yıllar yağlı güreş de yapan Yılmaz, 8 torununu güreşçi yaptı. Bayram Yılmaz, aynı zamanda mahalledeki gençleri de güreş sporuna yönlendirerek, bugüne kadar milli sporcular yetiştirdi. Yılmaz’ın 3 torunu milli olurken, torunlarından Merve Yılmaz ‘yıldızlar kategorisi’nde dünya üçüncülüğü elde etti. Yılmaz, torunlarıyla birlikte pandemi dolayısıyla ara verilen yarışmalara hazır olmak için evlerinin bahçelerinde çalışmalarına devam ediyor.  

  Bayram Yılmaz, güreşin Türk geleneklerinde önemli yeri olduğunu ve yaşatmak için mücadele ettiğini söyledi. Torunlarını Avrupa ve dünya şampiyonalarına hazırladığını anlatan Yılmaz, “Ben çocuklara hiçbir zaman ‘Antrenmana gidin’ demem. Benim evde 20 kişiyiz, biz kalabalık bir aileyiz ama çocuklar; antrenman saatini, hangi gün, nereye güreşe gideceğini bilir. Bizde bu bir gelenek haline geldi. Güreşi çok seviyoruz. Dünya şampiyonasına katıldık. Kız torunum dünya 3’üncüsü oldu” dedi. 

  Zonguldak’ın ereğli ilçesinde yaşayan eski güreşçi bayram yılmaz'ın (70) teşvikiyle 8 torunu güreşçi oldu. 3 torunu milli olan yılmaz, ayrıca ilçede birçok genci güreş sporuna kazandırdı.
  Zonguldak’ın Ereğli Ilçesinde Yaşayan Eski Güreşçi Bayram Yılmaz’In (70) Teşvikiyle 8 Torunu Güreşçi Oldu. 3 Torunu Milli Olan Yılmaz, Ayrıca Ilçede Birçok Genci Güreş Sporuna Kazandırdı. 

  HEM GÜREŞÇİ HEM MADENCİ 

  Bayram Yılmaz’ın aynı zamanda Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) maden işçisi olarak çalışan torunu Resul Yılmaz (23) da 14 yaşında başladığı güreş ile 2014 Antalya Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri Deste Küçük 2’ncisi, 2017-2018-2019 Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonaları’nda 2’ncilik elde ettiğini söyledi. Milli sporcu olarak güreş sporuna hizmet ettiğini belirten Resul Yılmaz, şunları söyledi: 

  Eski güreşçinin 8 torunu güreşçi oldu
  Eski Güreşçinin 8 Torunu Güreşçi Oldu

  “Maden işçisi olarak çalışıyorum aynı zamanda antrenmanlarımı yapıyorum. İnşallah hayatımıza güzel bir şekilde devam edeceğiz. Kardeşlerim var, arkadaşlarım var, onlara destek olurum inşallah. Ben dedemle beraber güreşlere gidiyordum. Ben başladım güreşe sonradan küçük kardeşlerim başladı, onlar da devam ediyor. Şimdi yeğenlerimize geçti bu gelenek. İnşallah bizde bu saltanat gibi gidecek. Dededen oğula devam edeceğiz inşallah.” 

  Sefa Yılmaz (20) da dedesinin yönlendirmesiyle başladığı güreşte Türkiye’de katıldığı çeşitli yarışmalarda ikincilik ve üçüncülük dereceleri elde etti.  

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler