TRY - Türk Lirası
EUR
20,221
USD
18,831
GBP
22,708
CNY
2,776
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaYerel Haberlerİstanbul HaberleriEşine kızıp kirada kaldığı evi iki kez yaktı

Eşine kızıp kirada kaldığı evi iki kez yaktı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Arnavutköy’de eşine kızıp kirada kaldığı evi iki kez yaktı; arazide uyurken polise yakalandı.

Arnavutköy’de kendisini terk eden eşine kızan Recep Çakır, iddiaya göre kirada kaldığı evi iki kere ateşe verdi. Yanan eve bir saat ara ile itfaiye ekipleri müdahale ederken, Recep Çakır boş arazide uyurken polis tarafından bulundu. Gözaltına alınan Recep Çakır, “Burada atlarım var, onları kontrol etmeye geldim” dedi.

Eşine kızıp kirada kaldığı evi iki kez yaktı
Eşine kızıp kirada kaldığı evi iki kez yaktı

Arnavutköy’de itfaiyeyi iki kez alarma geçiren yangın, İmrahor Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, çıkan tartışmanın ardından evi terk eden eşine kızan Recep Çakır, alkol aldıktan sonra kirada kaldığı evi ateşe verdi. Gece saat 22.30 sıralarında 3 katlı binanın giriş katında çıkan ilk yangına önce çevre sakinleri sonra da itfaiye müdahale etti. Yangın sırasında Recep Çakır ve ailesinin içeride olduğunu düşünen sokak sakinleri büyük korku ve panik yaşadı. İtfaiyenin müdahalesinden sonra evde kimsenin olmadığı ortaya çıktı.

İlk yangının ardından itfaiyeye aynı adresten bir saat sonra tekrar yangın ihbarı geldi. Ekipler bu gelen ihbara da müdahale ederek alevleri söndürdü. Her iki yangında da üst katlarda oturanlar şans eseri yara almadan kurtuldu.

BOŞ ARAZİDE UYURKEN YAKALANDI

Evi, kiracı olarak yaşayan Recep Çakır’ın yaktığını iddia eden bina sakinlerinin ifadesi doğrultusunda çalışma başlatan polis, çevrede arama yaptı. Bu çalışmalar sırasında boş araziyi kontrol eden ekipler, yanan eve 200 metre uzaklıkta Recep Çakır’ı uyurken buldu.

Alkolün etkisi ile sızdığı belirlenen Recep Çakır’ın üzerini arayan polis ekipleri, kelepçeleyerek gözaltına aldı. Basın mensuplarının “Evi siz mi yaktınız” şeklindeki sorusuna Recep Çakır, “Ben yakmadım. Burada atlarım var onları kontrol etmeye geldim” dedi. Recep Çakır, ekip otosuna bindirilerek polis merkezine götürüldü.

Arnavutköy'de eşine kızıp kirada kaldığı evi iki kez yaktı; arazide uyurken polise yakalandı.
Arnavutköy’de eşine kızıp kirada kaldığı evi iki kez yaktı; arazide uyurken polise yakalandı.

“BU EVDEN GİDERSEN YAKARIM BU EVİ”

Yaşadıkları korkuyu anlatan ev sahibi Ahmet Güzel, “Bir yıldır burada kiracıydılar. Hurda toplayarak geçimini sağlıyordu. Eşi ile tartıştıktan sonra kafası güzel bir şekilde gelip evi bu hale getirdi. Normalde iyi bir insandı ama alkolün etkisiyle bu olayı gerçekleştirmiş. Daire artık oturulmaz bir halde” dedi. Bina sakinlerinden İremsu Güzel ise, Recep Çakır’ın eşiyle tartıştığını ve eşi evden giderken, “Sen bu evden gidersen ben buraları yakarım” dediğini iddia etti.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler