TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
22.9 C
Ankara
18.7 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerEşi adına açtığı sergide ilk alıcı vali oldu

  Eşi adına açtığı sergide ilk alıcı vali oldu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  HAYDİ Tim Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Yıldıray Şahin (43), 2018’de meme kanseri nedeniyle kaybettiği eşi adına açtığı serginin, geliri kanser hastalarının tedavisi için bağışlanacak 17 eserlik sergide ilk alıcı, Vali Salih Ayhan oldu. 

  HAYDİ Tim Komutanı Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Yıldıray Şahin, 2000 yılında tanıştığı Baldaş Şahin ile evlendi. 2013’te meme kanseri teşhisi koyulan Baldaş Şahin, 2018’de hayatını kaybetti. Eşinin 5 yıl süren kanserle mücadelesini kaybetmesiyle yaşadığı stresten uzaklaşmak için rölyefe başlayan 1 çocuk babası Şahin, zamanla kendisini geliştirip, birçok eser ortaya çıkardı.

  Eşi adına açtığı sergide ilk alıcı vali oldu
  Eşi adına açtığı sergide ilk alıcı vali oldu

  Şahin, evinde ve özellikle hafta sonları boş zamanlarında İl Jandarma Komutanlığı içinde oluşturduğu alanda çalıştı. Çalışmalarını değerlendirmek isteyen Şahin, sergi açmaya karar verdi. Şahin’in eşinin ismini verdiği, 17 eserlik serginin açılışı,  ‘1-7 Nisan Kanser Haftası’ kapsamında, Şemsi Sivasi İl Halk Kütüphanesi Sergi Salonu’nda yapıldı. Açılışa Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, kurum müdürleri, jandarma personeli ve çok sayıda kişi katıldı.

  Sergide ilk alıcı olan Vali Ayhan, “Bu sergi kansere farkındalık oluşturmak ve eşe olan sevgi, saygının bir yansımasıdır. Kanserle mücadele ile ilgili de bir mesaj vermek adına güzel bir çalışma yapmış. Tebrik ediyorum. Hanımefendiye rahmetler diliyorum” dedi. 

  Esi adina actigi sergide ilk alici vali oldu 3 - yerel haberler - haberton
  Eşi adına açtığı sergide ilk alıcı vali oldu

  Kıdemli Başçavuş Şahin ise “Sergimizin amacı kanser hastalarına dokunmaktır. Rahmetli eşim ile ilgili bir farkındalık yaratmak istiyordum. Sonucunda da vali beyimizin destekleriyle sergimizi açıyoruz. Buradan elde edilen gelirle kanser hastalarımıza ufak da olsa dokunmaya çalışacağız” diye konuştu. 

  Açılışın ardından protokol üyeleri ve katılımcılar, sergiyi gezdi. Vali Ayhan, sergide kanser hastalarına destek olmak için ‘Ayakkabı Tamircisi’ adlı eseri alırken, Belediye Başkanı Bilgin ise ‘Kaplumbağa Terbiyecisi’ni seçti. Sergideki eserler, ildeki kurum müdürleri tarafından satın alındı. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler