TRY - Türk Lirası
EUR
17,3441
USD
16,9371
GBP
20,1862
CNY
2,5204
26.2 C
Ankara
24.5 C
İstanbul
32 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriErzurum'da Uluslararası Sprint Kupası başladı

  Erzurum’da Uluslararası Sprint Kupası başladı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından düzenlenen Erzurum Balkan Bayrak ve Uluslararası Sprint Kupası, Atatürk Üniversitesi Atletizm Pisti’nde düzenlenen seremoniyle başladı. 

  Katılımcı ülkelerin bayraklarının yer aldığı törende konuşan Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Erzurum’da 7’ncisi organize edilen sprint yarışlarının Avrupa’da tek olduğunu söyledi. Çintimar, geçmişte yapılan yarışlara katılan sporcuların olimpiyat ve dünya şampiyonası kotası aldıklarını ifade etti. Çintimar ayrıca organizasyonda önümüzdeki aylarda düzenlenecek Dünya Şampiyonası için kota alınacağını kaydetti. 

  GULİYEV RÜZGARDAN ŞİKAYETÇİ

  Atatürk Üniversitesine ait atletizm pistinde 100 metrede yarışan Ramil Guliyev, ilk eleme grubunu 10.56’lık derecesiyle ilk sırada tamamladı. Rüzgarın şiddetinden şikayetçi olan Guliyev, rüzgarın derecesini etkilediğini söyledi. Guliyev, bu sene İslam, Akdeniz Oyunları’nın yanı sıra Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına katılacağını belirtti. 

  YUNAN TAKIMI ERZURUM’DA

  Erzurum Balkan Bayrak ve Uluslararası Sprint Kupası’na, Yunanistan kalabalık bir takımla katıldı. Atletizm pistinde yarışmalar için hazırlanan Yunan sporcular, kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına el salladı. Organizasyon yarın yapılacak mücadelelerle devam edecek. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler