TRY - Türk Lirası
EUR
20,581
USD
19,072
GBP
23,369
CNY
2,780
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerErzurum ve Erzincan'da kar yağışı etkili oldu

Erzurum ve Erzincan’da kar yağışı etkili oldu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Erzurum ve Erzincan’da kar yağışı etkili oldu. Erzurum’da kar yağışı nedeniyle 1439 kırsal mahallenin yolu ulaşıma kapandı. Erzincan’da da kar yağışı nedeniyle 471 köye ulaşım sağlanamıyor.

AFAD ve Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün dün Erzurum için uyarıda bulunduğu kar yağışı, gece geç saatlerde başladı. Etkisini artırarak sürdüren yağış nedeniyle kent merkezinde kar kalınlığı 10 santimetreyi geçti. Yoğun olarak devam eden kar yağışı nedeniyle kara yollarında görüş mesafesi 50 metrenin altına düştü. Karayolları 12’nci Bölge Müdürlüğü ekipleri, Erzurum-Kars-Ağrı, Erzurum-Erzincan ve Erzurum-Bingöl yollarını açık tutabilmek için seferber oldu. 

KENT MERKEZİNDE TEMİZLİK ÇALIŞMASI

Yağış nedeniyle kentte 1439 kırsal mahallerinin yolu kapandı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi, bin iş makinesi ve bin 500 personelle alarma geçti. Ekipler, kent merkezinde temizlik çalışması başlattı. İş makineleriyle yollar açık tutulmaya çalışılırken, işçiler de kaldırımları temizledi. 

Erzurum ve erzincanda kar yagisi etkili oldub - yerel haberler - haberton
Erzurum ve erzincan’da kar yağışı etkili oldu

METEOROLOJİ’DEN UYARI

Bu arada Meteoroloji 12’nci Bölge Müdürlüğü, kar yağışının bugün Erzurum’da kuvvetli, yer yer yoğun olarak devam edeceğini açıkladı. Açıklamada, yağışla birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, çığ tehlikesi, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

ERZİNCAN’DA YAĞIŞ, YÜKSEK KESİMLERDE TİPİYE DÖNÜŞTÜ

Erzincan’da gece saatlerinde başlayıp sabah saatlerine kadar etkisini sürdüren kar yağışı, yüksek kesimlerde tipiye dönüştü. Yağış nedeniyle Erzincan’da 471 köy yolu ulaşıma kapandı. Kent merkezinde belediye ekipleri ana yollarda kar küreme ve tuzlama çalışması başlattı.

Kar yağışına sevindiklerini söyleyen Hüsnü Dayıkaraca, “Çok iyi oldu. Uzun zamandır beklediğimiz kar Erzincan’ımıza ulaştı. Çiftçilerimizin, tarlalarımızın, göllerimizin bereketi açısından iyi oldu” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler