16.4 C
Ankara
19.3 C
İstanbul
22.3 C
İzmir
26 Eylül 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerErzincan'dan Sinop'a eşya ve 1 milyon para yardımı

  Erzincan’dan Sinop’a eşya ve 1 milyon para yardımı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Erzincan’dan sel felaketinin yaşandığı Sinop’a 5 TIR gıda, beyaz eşya ve mobilya ile 1 milyon lira para yardımı gönderildi

  Erzincan Valiliği koordinesinde Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların destekleriyle toplanan 5 TIR dolusu yardım, dualar eşliğinde Sinop’a yola çıktı. Valilik binası önünde Erzincan Valisi Mehmet Makas, AK Parti Milletvekili Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Tanoğlu, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile kurum amirlerinin katıldığı törende 2 TIR beyaz eşya ve mobilya, 2 TIR muhtelif gıda ve 1 TIR şeker yüklü TIR Sinop’a gönderildi.

  Erzincandan sinopa esya ve 1 milyon lira para yardimi - yerel haberler - haberton
  Erzincan’dan eşya ve 1 milyon lira para yardımı

  Vali Mehmet Makas, “Erzincan afetlerin yaşandığı hüznün kentidir. Ama bu hüzünle de bir olmayı, iri olmayı, diri olmayı en güzel bilen kentlerden biridir. Bu balgamda malumunuz Antalya yöresinde Manavgat bölgesinde ile başlayan bir yangın felaketi Muğla, İzmir birbirini takip etti. Hemen akabinde Kastamonu-Sinop ve Karadeniz’in farklı kentlerinde sel felaketini yasadık.

  Hâlâ da riskli olan bölgelerde Rabbim vermesin tarzında duayla yine de yaşanabileceği noktasında müteessir bir durumdayız. Öncelikle Erzincan’ın gönlü bugün Antalya’da Manavgat’ta tüm yangın bölgelerinde Muğla’da, Kastamonu’da, Sinop’ta atıyor. Bütün acıları Erzincan en derin kalbi duygularımızla hissediyor ve kendisi yasamış gibi de o bölgelere sahip olmaya çalışıyoruz. Ben tüm Erzincanlılarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler