TRY - Türk Lirası
EUR
20,378
USD
18,820
GBP
22,674
CNY
2,778
4 Şubat 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerErsoy, Bakırköy İlçe Halk Kütüphanesi'ni açtı 

Ersoy, Bakırköy İlçe Halk Kütüphanesi’ni açtı 

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Bakırköy İlçe Halk Kütüphanesi’nin açılış töreninde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “En önemli kütüphanemiz Rami Kışlası’nı da 13 Ocak’ta hizmete açıyoruz” dedi.

Restorasyonu tamamlanan Bakırköy Rıfat Ilgaz İlçe Halk Kütüphanesi’nin açılış törenine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti İstanbul Milletvekili Emine Sare Aydın ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“KÜTÜPHANELERİMİZ 0’DAN 77’YE KADAR HERKESE HAZIR HALE GELDİ” 

Ersoy bakirkoy ilce halk kutuphanesini acti h - yerel haberler - haberton
Ersoy, bakırköy i̇lçe halk kütüphanesi’ni açtı 

Açılış töreninde konuşan Bakan Ersoy, “Türk edebiyatına çok sayıda eser katan, unutulmaz Hababam Sınıfı romanı ile gönüllere taht kuran Rıfat Ilgaz’ın adını taşıyan bu kütüphaneyi yeniden kitapseverlerle buluşturmanın sevincini yaşıyoruz. Bakanlığımızın çocuk ve halk kütüphanelerinin iyileştirilmesi projesi kapsamında gerçekleştirilen güçlendirme ve onarım çalışmalarını tamamlamış bulunuyoruz. Yapılan çalışmalar neticesinde kütüphanemiz 0’dan 77’ye kadar herkese hazır hale geldi. Birkaç hafta içinde Bakırköy Cevizlik Mahallesi’nde orada da bir tescil yapımız vardı. Yaklaşık bin 200 metrekare kapalı alana sahip olan yapıyı da inşallah birkaç hafta içinde hizmete açıyor olacağız” dedi.

“EN ÖNEMLİ KÜTÜPHANEMİZ RAMİ KIŞLASINI ÖNÜMÜZDEKİ AY AÇIYORUZ” 

İstanbul’da peş peşe kütüphaneler açtıklarını söyleyen Bakan Ersoy, “En önemli kütüphanemiz de biliyorsunuz. Yine önümüzdeki ay, 13 Ocak Cuma günü inşallah Rami Kışlası’nı hizmete alıyoruz. İnşaat çalışmaları ay sonuna kadar tamamlanmış oluyor. İstanbul’un en büyük kütüphanesi oluyor. İçinde özellikle Türkiye’nin en büyük Atatürk İhtisas Kütüphanesi’ni de oluşturuyoruz. Yani sadece bir kütüphaneden bahsetmiyorum. Hem bir sanat merkezi hem bir millet bahçesi” diye konuştu. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler