30.1 C
Ankara
29.2 C
İstanbul
35 C
İzmir
Çarşamba, Ağustos 4, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerErsin Tatar'ın Babası Rüstem Tatar'ı kaybetti

  Ersin Tatar’ın Babası Rüstem Tatar’ı kaybetti

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın acı günü; Babası Rüstem Tatar bugün sabaha karşı vefat etti.

  Kıbrıs Türk halkının ulusal mücadelesinin her aşamasında büyük görevler üstlenen ve önemli görevlerde bulunan Rüstem Tatar, bu sabah erken saatlerde hayatını kaybetti. Rüstem Tatar’ın cenazesi bugün Lefkoşa Kabristanlığı’nda Kovid-19 kuralları çerçevesinde birinci derece aile yakınlarının katılımıyla defnedilecek.

  KKTC’nin 5. Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar, babası Rüstem Tatar’ın doğum günü olan bugün 23 Ekim’de Mecliste yemin etmişti.

  Ersin tatar'ın acı günü; babası rüstem tatar'ı kaybetti
  Ersin Tatar’ın acı günü; Babası Rüstem Tatar’ı kaybetti

  RÜSTEM TATAR’IN HAYATI

  Rüstem Tatar, 23 Ekim 1930 tarihinde Baf’ın Yakacık köyünde dünyaya geldi. Tatar, 1951 yılında İngiltere’de Nottingham Üniversitesi Maliye ve İktisat Bölümü’nden mezun olarak 1955 yılında Kıbrıs’a döndü. KKTC Defterdarlık Dairesi’nde 1. Sınıf Muhasip-Murakabe Bölüm Amiri olarak başladığı görevini 2005 yılına kadar bürokrat olarak çeşitli yönetim kademelerinde yer aldı.  

  Kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti (kktc) cumhurbaşkanı ersin tatar'ın acı günü; babası rüstem tatar bugün sabaha karşı vefat etti.
  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın acı günü; Babası Rüstem Tatar bugün sabaha karşı vefat etti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler