TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamErmenistan ekibi çalışmalarına devam ediyor

Ermenistan ekibi çalışmalarına devam ediyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın talimatıyla depremlerden etkilenen bölgelerden Adıyaman’a gelen Ermenistan ekibi çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Ermenistan kurtarıcıların bir kısmının, depremlerden etkilenen Suriye’nin kuzeybatı bölgelerine giderek arama-kurtarma çalışmaları yaptığı belirtildi.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, deprem felaketinin meydana geldiği gün talimat vererek insani yardımla birlikte Türkiye ve Suriye’ye hareket eden arama-kurtarma ekibi gönderilmesini sağlamıştı. Başbakan Paşinyan, mesajında “Türkiye ve Suriye’de çok sayıda can kaybıyla sonuçlanan yıkıcı deprem haberinin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kurbanların ailelerine başsağlığı diliyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Ermenistan yardım sağlamaya hazır” ifadelerine yer vermişti. Başbakan Paşinyan’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı telefon görüşmesinde deprem felaketinde yaşamını yitirinler için taziyelerini ilettiği ifade edildi. 

Ermenistan ekibi çalışmalarına devam ediyor
Ermenistan ekibi çalışmalarına devam ediyor

Ermenistan Dışişleri Bakanı Yardımcısı Vahan Kostanyan, Ermenistan Acil Durumlar Bakanlığı’na (MES) bağlı ekiplerin insani yardımla birlikte depremlerin ikinci gününde Adıyaman ve Halep’e doğru yola çıktıklarını belirtti.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler