TRY - Türk Lirası
EUR
20,520
USD
18,823
GBP
22,992
CNY
2,792
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaYazarlarEriyor zaman...

Eriyor zaman…

Hurşide Taslak
Hurşide Taslakhttps://haberton.com/
Hurşide Taslak, 25.07.1996 tarihinde Kahramanmaraş/Türkoğlu ilçesinde doğdu. Mersin Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi 2019 sosyoloji bölümü mezunu. 2020-2021 Eğitim -Öğretim yılı Mersin Özel Bilimkent Kolejinde bir yıl rehber öğretmen ve felsefe grubu öğretmeni olarak görev yaptı. Hobileri arasında yazmak, okumak, bir konu hakkında tartışmak önde gelir.

Haftanın Öne Çıkanları

Zaman, hayatın hengâmesi içerisindeyken farkına varamadığımız fakat iş işten geçtikten sonra sorgulamaya başladığımız geri dönüşü olmayan bir yoldur. Bu yol hep ileriye doğrudur ve asla geri vites yoktur.

Bazen hayatın akışına kendimizi bıraktığımız o akışta kendimizi kaybettiğimiz olsa da, bunun bir an önce farkına varmamız gerekir. Zamanın en büyük düşmanı ise ertelemektir. Hayata dair planlarımızı, görüşlerimizi, beklentilerimizi ertelemek zamana yenik düşmektir. Zamana yenik düşmek istemiyorsak bu düşmanı yani ertelemecilik davranışını hayatımızdan çıkarmalıyız.

Toplum olarak yaptığımız en büyük hatalardan biri de erteleme davranışıdır. Zamanı verimli değerlendirememek, yapmamız gerekenleri ertelemek ve bunun pişmanlığını sonunda yaşamak hepimizin yaşadığı temel sorundur. Su misali parmaklarınızın arasından akıp giden zamanın kıymetini bilmek, bir an önce harekete geçmek yapmamız gerekenler arasında ilkidir. Eğer harekete geçmezsek aleyhinize işleyen her saniye tüm pişmanlıkları yüzümüze âdeta bir tokat gibi çarpacaktır.

Geri getiremediğimiz iki şey var bu hayatta: Birincisi bu dünyadan göçüp gidenler, ikincisi ise zaman. Bu yüzden zaman adını verdiğimiz bu geri dönüşü olmayan yolu en güzel şekilde yürümek ve verimli geçirmek bizim elimizde. Her geçen anımızı kendi lehimize kullanabilmek ümidiyle. Sevgiyle.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler