TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
22.9 C
Ankara
18.7 C
İstanbul
25.7 C
İzmir
22 Mayıs 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerEren Bülbül'ün adının parka verilmesi reddedildi

  Eren Bülbül’ün adının parka verilmesi reddedildi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Mersin’de Akdeniz Belediye Meclisi’nde, Şehit Eren Bülbül’ün adının bir parka verilmesinin önergesi, muhalif meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi. Akdeniz Belediye Başkanı AK Partili Mustafa Gültak, “Şehidimizin adını bir parka veremediğimiz için kahroluyorum” dedi. 

  Akdeniz Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen nisan ayı ilk meclis toplantısında, Meclis üyesi Tufan Nenni, mahalle halkı ve muhtarlığın talebi üzerine Huzurkent Bahşiş Mahallesi Avşar Sokak’ta tamamlanan parka, 11 Ağustos 2017’de Trabzon’un Maçka İlçesi kırsalında terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Eren Bülbül’e ithafen ‘İyi Ki Varsın Eren-Eren Bülbül Parkı’ isminin verilmesine ilişkin önerge sundu. Önerge CHP ve HDP’nin oylarıyla reddedildi.

  RET OYUNA TEPKİ GÖSTERDİ

  Eren bulbulun adinin parka verilmesi reddedildi 1 - yerel haberler - haberton
  Eren Bülbül’ün adının parka verilmesi reddedildi

  Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, önergeye ret oyu veren meclis üyelerine tepki gösterdi. Başkan Gültak, “Ülkesinin çıkarları ve milleti için şehit olan bir gencimizin adını bir parkımıza, bir kez daha veremediğim için, belediye başkanı olarak kahroluyorum. Çanakkale şehitleri olmasaydı, bugün Türkiye Cumhuriyeti de yoktu. Şehit isminin bir parka, caddeye, sokağa, okula verilmesi kadar doğal bir şey yoktur. Şehitlerimizi unutturmadık, asla unutturmayacağız. Ne zorunuz var şehitlerle? Çocuklarınıza bunu anlatamazsınız. Yanlış yapıyorsunuz yanlış. Siz, şehit isminin bir parka verilmesi noktasında, siyasi yol arkadaşlarınızı ikna edemediğiniz için ‘hayır’ demek zorunda kalıyorsunuz. Olay bu kadar basittir” diye konuştu.

  Başkan Gültak, Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkililerine talimat vererek, parkın uygun bir yerine ‘Eren Bülbül’ adının yazılı olduğu bir tabelanın en kısa sürede asılmasını istedi.

  DAHA ÖNCE DE ŞEHİT İSMİ REDDEDİLMİŞTİ

  Akdeniz Belediyesi’nin 2020 yılı Ocak ayındaki meclis toplantısında da Huzurkent Bahşiş Mahallesi’nde bulunan bir parka Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Dibek köyü kırsalında çıkan çatışmada şehit düşen Uzmun Çavuş Ramazan Bahşiş’in adının verilmesi ile ilgili önerge de CHP ve HDP’li üyelerin oylarıyla reddedilmişti.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler