TRY - Türk Lirası
EUR
17,7928
USD
18,4784
GBP
19,9611
CNY
2,5761
28.1 C
Ankara
23.9 C
İstanbul
26.3 C
İzmir
27 Eylül 2022, Salı
Ana SayfaHaberlerPolitikaErdoğan, Malezya Kralı'nı resmi törenle karşıladı

Erdoğan, Malezya Kralı’nı resmi törenle karşıladı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaretlerde bulunmak üzere Türkiye’ye gelen Malezya Kralı Sultan Abdullah Ri’ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde resmi törenle karşıladı.

Malezya Kralı Sultan Abdullah Ri’ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah’ın makam aracını, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde karşılayan süvariler, araca protokol kapısına kadar eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şah’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin ana giriş kapısında karşıladı. Erdoğan ve Şah tören alanındaki yerlerini almalarının ardından, 21 pare top atışı eşliğinde iki ülkenin milli marşları çalındı. Şah, Muhafız Alayı Tören Kıtası’nı ‘merhaba asker’ diyerek selamladı.

Erdogan malezya kralini resmi torenle karsiladi 1 - politika - haberton
Erdoğan, malezya kralı'nı resmi törenle karşıladı 1

16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerlerin de yer aldığı törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Şah, merdivenlerde Türkiye ve Malezya bayrakları önünde tokalaştı.

Törende, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Ankara Valisi Vasip Şahin de hazır bulundu. 

Erdogan malezya kralini resmi torenle karsiladi 2 - politika - haberton
Erdoğan, malezya kralı'nı resmi törenle karşıladı 2

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, KRAL ŞAH’A DEVLET NİŞANI TAKDİM ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret için Türkiye’de bulunan Şah’a Devlet Nişanı tevcih etti. Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Devlet Nişanı Tevcih Töreni gerçekleştirildi. İki ülkenin milli marşlarının okunmasının ardından Devlet Nişanı tevcihinin gerekçesi açıklandı.

Malezya Kralı Sultan Abdullah Şah’ın öz geçmişinin okunmasından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Malezya Kralı Sultan Abdullah Şah sahneye davet edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malezya Kralı Sultan Abdullah Şah’a Türkiye Cumhuriyeti Devlet Nişanı tevcih etti. Abdullah Şah da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Malezya En Yüksek Ulusal Taç Nişanı takdim etti.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler