TRY - Türk Lirası
EUR
20,581
USD
19,072
GBP
23,369
CNY
2,780
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerErdoğan, Aydos Kalesi’nin resmi açılışını yapacak

Erdoğan, Aydos Kalesi’nin resmi açılışını yapacak

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin “Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan Aydos Kalesi ve Sultan Korusu’nun resmi açılışlarını gerçekleştirmek üzere ilçemize teşrif ediyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımının beklendiği açılışlar Kent Meydanı’nda Cuma günü saat 14.00’te yapılacak. Vatandaşların ilgisinin yoğun olmasının beklendiği program için hazırlıklar sürüyor.

SULTAN KORUSU İSTANBUL’A NEFES

Sultan Korusu, toplam 127 bin metrekare alan üzerine inşa edildi. Doğal yaşamdan izler taşıyan proje, biyolojik göleti, ormanın dokusuna uygun ahşap köprüleri, çocuk oyun alanları, çevreci pişirme üniteleri, piknik alanları, restoranlar, mescit ve estetik çeşmelerinden oluşuyor.

Erdogan aydos kalesinin resmi acilisini yapacaks - yerel haberler - haberton
Erdoğan, aydos kalesi’nin resmi açılışını yapacak 2

Yürüyüş ve bisiklet yollarıyla ziyaretçilerine temiz havada spor yapma, seyir teraslarıyla doğayı izleme imkanı sunacak Sultan Korusu’nda ayrıca Cahit Zarifoğlu Doğa Kitapları Kütüphanesi de kitapseverleri bekliyor.

İSTANBUL’UN KAPISI AYDOS KALESİ

Sultanbeyli Belediyesi’nin girişimleriyle 12 yılı kapsayan restorasyon sürecinin ardından Aydos Kalesi’nin resmi açılışının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılması bekleniyor. Prof. Dr. Halil İnalcık’ın ifadesiyle Aydos Kalesi; İstanbul’un fethinin başladığı nokta olarak kabul ediliyor. Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekecek olan kale, pazartesi günleri dışında her gün misafirlerini ağırlayacak.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler