26 C
Ankara
18.4 C
İstanbul
28.3 C
İzmir
Salı, Mayıs 18, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaErdoğan, Ahmet Erdoğan Camii'nin açılışını yaptı

  Erdoğan, Ahmet Erdoğan Camii’nin açılışını yaptı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de Selçuklu ve Karadeniz mimarisindeki Ahmet Erdoğan Camii’nin açılışını gerçekleştirdi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geceyi geçirdiği Rize’nin Güneysu ilçesi Merkez Mahallesi’ndeki konutundan öğle saatlerinde çıkarak Güneysu Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti. Belediye binası çıkışında kendisini bekleyen vatandaşları selamlayan Erdoğan, adını taşıyan üniversite kampüsünde Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan tarafından babası Ahmet Erdoğan adına yaptırılan Selçuklu ve Karadeniz mimarisindeki camide Cuma namazı kıldı. Erdoğan namaz çıkışında kurdele keserek camiyi ibadete açtı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş eşlik etti. Erdoğan, açılışın ardından üniversitenin bazı bölümlerinin ek bina açılışı törenine geçti.  

  AHMET ERDOĞAN CAMİİ

  Erdoğan, ahmet erdoğan camii'nin açılışını yaptı
  CUMHURBASKANI RECEP TAYYIP ERDOGAN, SELCUKLU VE KARADENIZ MIMARISI ILE YAPILAN AHMET ERDOGAN CAMIINI IBADETE ACTI. FOTO: DOGANCAN ILEK RIZE-DHA

  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) kampusu içerisinde yer alan Ahmet Erdoğan Camii, Selçuklu mimari tarzında çatılı bir camidir. Dış cephesinde Doğu Karadeniz mimarisinin ahşap ve taş dolgu özelliği kullanıldı. 1050 metrekarelik bir alana sahip camide 1200 kişi aynı anda namaz kılabilecek. İlahiyat fakültesinin yanında inşa edilen cami aynı zamanda fakülte öğrencileri tarafından da uygulama camisi olarak kullanılacak.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler