TRY - Türk Lirası
EUR
18,2496
USD
17,9597
GBP
21,6500
CNY
2,6515
18.6 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
16 Ağustos 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerErden Kıral için cenaze töreni düzenlendi

  Erden Kıral için cenaze töreni düzenlendi

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Beyin Kanaması nedeniyle kaldırıldığı hastanede 80 yaşında hayatını kaybeden yönetmen Erden Kıral için Beyoğlu Atlas Sineması’nda cenaze töreni düzenlendi. 

  Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle pazar günü Antalya’da kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden yönetmen Kıral’ın cenazesi, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedilmek üzere İstanbul’a getirildi.

  Erden Kıral için bugün Atlas Sineması’nda cenaze töreni düzenlendi. Törene Türk Sineması’ndan isimler ve Erden Kıral’ın yakınları katıldı. Törenin düzenlendiği salonda Kıral ile ilgili kısa bir video gösterimi yapıldı. Tören saygı duruşu ile başladı ardından Erden Kıral’a yakın isimler sahnede konuşma yaptı. Törenin ardından Kıral’ın naaşı, cenaze namazı için Teşvikiye Camii’ne götürüldü. 

  Erden kiral icin cenaze toreni duzenlendi 1 - haberler - haberton
  Erden kıral için cenaze töreni düzenlendi

  “HARİKA BİR BABAYDI” 

  Aile yakını Ayda Özlü Kıral harika bir babaydı. Deniz’e harika babalık yaptı. Dünyadaki en iyi babalardan biriydi. Tezer Özlü ile evliyken de harika bir kocaydı. Çok insandı, çok iyi bir sinemacıydı. Çok duyarlıydı. Topraklarına da sinemaya da aşık olan bir insandı” dedi. 

  “ERDEN KIRAL ÇOK SEVDİĞİM SİNEMACIDIR” 

  Oyuncu Meltem Cumbul “Kıral çok sevdiğim bir sinemacıdır. Özellikle ‘Hakkari’de Bir Mevsim’ en sevdiğim filmlerinden bir tanesidir. Yaşım çok küçüktü o filmi seyrettiğimde. Altın Portakal Festivali’nde ‘Abdülhamid Düşerken’ isimli filmde, en iyi kadın oyuncu ödülü aldığımda kendisi juri başkanıydı. Güzel haberi de kendisi bana vermişti, bana ‘Açık arayla sen aldın ödülü’ dedi. Kızı da arkadaşımdı. Dilerim ‘Hakkari’de Bir Mevsim’ filmi de yakın zamanda renovasyonu yapılır” dedi. 

  Erden kiral icin cenaze toreni duzenlendi 2 - haberler - haberton
  Beyin kanaması nedeniyle kaldırıldığı hastanede 80 yaşında hayatını kaybeden yönetmen erden kıral için beyoğlu atlas sineması’nda cenaze töreni düzenlendi.  

  “BEN ONU YİNE DE ARAYIP ‘NE HABER MORUK’ DİYECEĞİM” 

  Yönetmen Şerif Gören “Erden, bizim kuşağın önemli bir ismi. Türk Sineması’na, tarihine adı her zaman yazılacak bir çınardı. Sessiz gitti. Antalya Kaş’a yeni taşınmıştı. Ben de Antalya’da oturuyorum. Konuşurduk telefonda ‘Ne haber moruk’ diye arardım. O da bana ‘Moruk deme’ derdi. Ben onu yine arayacağım. ‘Ne haber moruk’ diyeceğim ona” diye konuştu. 

  “YAPTIKLARI ESERLER ASIRLARCA GÖRÜLECEK VE KONUŞULACAK” 

  Yönetmen Gani Rüzgar Şavata, “Geçen hafta Cüneyt Arkın, bugün üstat yönetmen Erden Kıral, yarın sıra kime gelecek bilmiyorum. Bu kişiler zamansız ölümler. Bu ölümler tarih sayfasından silinmeyecek. Çünkü bu kişiler büyük eserler bıraktılar. Ben inanıyorum ki, yaptıkları eserler asırlarca görülecek, konuşulacak. Giden geri gelmiyor. Onlar bizim ustamızdı, onlar ölümsüzdü. Yaşasın Türkiye Sineması” şeklinde konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler