TRY - Türk Lirası
EUR
20,515
USD
18,810
GBP
23,127
CNY
2,790
2 Şubat 2023, Perşembe
Ana SayfaHaberlerSpor HaberleriErciyes bisiklet takımlarının gözdesi

Erciyes bisiklet takımlarının gözdesi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Türkiye’nin önemli kış turizmi merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezi, yaz aylarında ise bisiklet takımlarının kamp merkezi oldu.

Ulusal ve uluslararası birçok sportif aktiviteye ev sahipliği yapan Erciyes Dağı, çeşitli şampiyonalara hazırlanan yerli ve yabancı bisiklet takımlarının kamp merkezi haline geldi. Bisiklet takımları yaz aylarında Erciyes’te çalışmalarını sürdürüyor. Erciyes Dağı bu yıl, çeşitli bisiklet organizasyonlarına da ev sahipliği yapacak.

BİSİKLET SPORU İÇİN ERCİYES ÇOK ÖNEMLİ BİR YER

Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, “Yüksek irtifa kamplarında bisiklet takımları çok iyi bir ivme yakaladı. 2019 yılı yazında 17 ülkeden 25 bisiklet takımı Erciyes’e gelip 3 hafta ile 1 ay arasında kamp yaptı. Bisiklet sporu için Erciyes çok önemli bir yer. Yol bisikleti kampları için özellikle asfalt kalitesi, sosyal tesislerimizin dünya hizmet kalitesinde bulunması ve kent merkezine yakın olması nedeniyle Erciyes birçok bisiklet takımının gözde mekanı haline geldi” diye konuştu.

Türkiye’nin önemli kış turizmi merkezlerinden Erciyes bisiklet takımlarının kamp merkezi oldu.

‘DAĞ BİSİKLETÇİLERİ ERCİYES’E BÜYÜK TEVECCÜH GÖSTERİYOR’

Türkiye’nin önemli kış turizmi merkezlerinden erciyes bisiklet takımlarının kamp merkezi oldu.

Erciyes’te dağ bisikleti parkurları oluşturduklarını kaydeden Cıngı, “Dağ bisikletçileri de son yıllarda Erciyes’e büyük teveccüh gösteriyorlar. Özellikle Alpler’de çok yoğun kullanılan ve insanların gün geçtikçe daha çok ilgi gösterdiği ‘downhill’ diye ifade edilen iniş parkurlarını Erciyes’te hazırladık.

SPORCULAR PARKURLARDA SPORLARINI İCRA EDİYOR

Şu anda insanların hizmetine açık ve regüle olabileceği ‘downhill’ parkuru Erciyes’te oluşturuldu. Buraya gelen sporcular profesyonel ve amatör parkurlarda sporlarını icra ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler