TRY - Türk Lirası
EUR
17,6353
USD
17,1919
GBP
20,5768
CNY
2,5635
23.7 C
Ankara
28.7 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
6 Temmuz 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamErciş'te binalarda buz sarkıtları oluştu

  Erciş’te binalarda buz sarkıtları oluştu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Van’ın Erciş ilçesi dün gece sıfırın altında 20 dereceyi gördü. Soğuk havanın etkisiyle ilçede araçlar çalışmadı, akarsular dondu, binalarda buz sarkıtları oluştu.

  Erciş'te binalarda buz sarkıtları oluştu
  Erciş’te binalarda buz sarkıtları oluştu

  Park halindeki araçların üzeri battaniye ile kapatılarak korunmaya çalışıldı.

  Van‘da yağan kar yağışının ardından kapanan 52 yerleşim yeri yolunun yeniden ulaşıma açılması için büyükşehir belediyesi karla mücadele ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.

  Kar yağışı ile birlikte bölgede soğuk hava da etkili oluyor. Kar kalınlığının yüksek kesimlerde 1 metreye ulaştığı Erciş ilçesinde, hava sıcaklığı gece sıfırın altında 20 dereceyi gördü. Soğuklar nedeniyle akarsular dondu, araçlar çalışmadı, binalarda 5 metre uzunluğunda buz sarkıtları oluştu. Bu arada park halindeki araçların donmaması için üzerleri battaniye ve brandalarla korumaya çalışılıyor.

  Samet Durmuş, dondurucu soğukların hayatı olumsuz yönde etkilediğini belirterek,”Yoğun kar yağışının ardından bölgede dondurucu soğuklar da etkili oluyor. Gece eksi 20 dereceye düşen hava sıcaklığı nedeniyle araçlarımızı soğuktan korumak için battaniye ile örttük” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler