TRY - Türk Lirası
EUR
18,3236
USD
18,0926
GBP
21,7143
CNY
2,6651
31.6 C
Ankara
31.6 C
İstanbul
36 C
İzmir
18 Ağustos 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerErbaş, Nijer eski Başbakanı'nı kabul etti

  Erbaş, Nijer eski Başbakanı’nı kabul etti

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Nijer eski Başbakanı Dr. Hamid Algabid ve beraberindeki heyeti kabul etti.

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Nijer eski Başbakanı ve İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) eski Genel Sekreteri Dr. Hamid Algabid ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Erbaş, halen Nijer Vakıflar Genel Müdürlüğü Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Dr. Hamid Algabid ve heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

  Vakıfların, toplumların gelişmesinde ve insanlığa hizmette en önemli vasıtalardan birisi olduğuna vurgu yapan Ali Erbaş, “İslam medeniyetinin kurucusu olan Peygamber Efendimiz, aynı zamanda vakıf medeniyetinin de kurucusudur. Dolayısıyla mihrapta, minberde, kürsüde bir imam, müezzin, vaiz, müftü ne kadar Peygamber varisi ise vakıf gönüllüleri, vakıf çalışanları, vakfın mütevellisinde, yönetiminde çalışan herkes, esasında Peygamber varisidir” diye konuştu.

  Erbas nijer eski basbakanini kabul etti 1 - yerel haberler - haberton
  Erbaş, nijer eski başbakanı'nı kabul etti 1

  ‘NİJER ÇOK YAKIN ÇALIŞTIĞIMIZ BİR ÜLKE’

  İki ülkenin din eğitimi, din hizmetleri ve birçok alanda iş birliği yapmasının önemini vurgulayan Erbaş, “Türkiye Diyanet Vakfı olarak, Nijer’den gelen talebelerin eğitimine katkı sağlıyoruz. Kurban ve ramazan çalışmalarımız oluyor. 85 civarında su kuyusu açmışız, şu ana kadar. İnsani yardım faaliyetleri var. Nijer, bizim çok yakın çalıştığımız bir ülke” ifadelerini kullandı. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler