TRY - Türk Lirası
EUR
18,2496
USD
17,9597
GBP
21,6500
CNY
2,6515
18.6 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
16 Ağustos 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaErbakan: Borç ve faiz ekonomisi çıkmaz sokaktır

  Erbakan: Borç ve faiz ekonomisi çıkmaz sokaktır

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Borç ve faiz ekonomisi çıkmaz sokaktır. Çözüm üretimdedir, çözüm ihracattadır, çözüm milli kaynak paketlerini hareket geçirmektedir” dedi.

  Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, partisinin Uşak İl Başkanlığı 2’inci Olağan Kongresi’ne katıldı. Burada konuşan Erbakan, “Milli görüş coşkusunu, milli görüş heyecanını bütün Türkiye’de yeniden yaşatma vakti gelmiştir. Milli görüşün kurtuluş müjdesini, milli görüşün sesini, nefesini, herkese her haneye ulaştırma vakti gelmiştir” diye konuştu.

  Borc ve faiz ekonomisi cikmaz sokaktir 1 - politika - haberton
  Borç ve faiz ekonomisi çıkmaz sokaktır

  ‘BAHARI BAŞLATAN ÇİÇEK YENİDEN REFAH PARTİSİ OLACAKTIR’

  Necmettin Erbakan’ın ‘Her bahar bir çiçekle başlar’ sözünü hatırlatan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “94 şahlanışının, 95 şahlanışının heyecanını yeniden yaşama vakti gelmiştir. Bu heyecanı yeniden, yeniden refah olarak yaşatacağız. Erbakan hocamız ne diyordu; ‘Baharı başlatan çiçek, bir çiçekle bahar olmaz, ama her bahar bir çiçekle başlar’ işte Erbakan hocamız o baharı başlatan çiçek olmuş.

  Nasıl birinci 40 yılda baharı başlatan çiçek Erbakan hocamız olmuşsa, ikinci 40 yılda da baharı başlatan çiçek Yeniden Refah Partisi olacaktır. Zafer milli görüşçülerindir ve zafer yakındır. Refah gelecek yüzler gülecek” ifadesini kullandı.

  Borc ve faiz ekonomisi cikmaz sokaktir 2 - politika - haberton
  Fatih erbakan, “borç ve faiz ekonomisi çıkmaz sokaktır. Çözüm üretimdedir, çözüm ihracattadır, çözüm milli kaynak paketlerini hareket geçirmektedir” dedi.

  ‘BORÇ VE FAİZ EKONOMİSİ ÇIKMAZ SOKAKTIR’

  Hükümetin ekonomi politikasını eleştiren Erbakan, “Faizi düşürmemiz lazım diyenler, bugün vatandaşa yüzde 90 faiz vermeyi teklif eder hale gelmiştir. Bunun diğer manası, ne kadar çaresizlik içerisinde olduklarını, paraya ne kadar sıkıştıklarını açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Yüzde 8,65 faizle dolar borçlandıkları yetmedi, şimdi yıllık yüzde 90 faizle TL borçlanmanın peşinde dolaşıyorlar. Milli görüş olarak daha ne kadar söyleyeceğiz.

  Borç ve faiz ekonomisi çıkmaz sokaktır. Çözüm üretimdedir, çözüm ihracattadır, çözüm milli kaynak paketlerini hareket geçirmektedir. Çözüm milli görüştedir” dedi. Konuşmaların ardından tek liste ile mevcut başkanın aday olduğu kongrede Erdoğan Çiloğlu, güven tazeledi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler