TRY - Türk Lirası
EUR
15,4511
USD
13,6718
GBP
18,1855
CNY
2,1439
2.9 C
Ankara
13.1 C
İstanbul
12.7 C
İzmir
3 Aralık 2021, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerErasmus öğrencileri Atık Depolama Tesisi'nde

  Erasmus öğrencileri Atık Depolama Tesisi’nde

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Keçiören Belediyesi Estonya, Yunanistan ve Hırvatistan’dan gelen Erasmus öğrencilerini Kompost Gübre Üretim Merkezi ve Geri Dönüştürülebilir Atık Depolama Tesisi’nde misafir etti.

  Avrupa Birliği’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programı Erasmus kapsamında Türkiye’ye gelen 20 kişilik Çevre İçin Geleceği Geri Dönüştürme Sanatı projesi (Art Of Recycling Future For Environment) öğrencisi Keçiören Belediyesi Kompost Gübre Üretim Merkezi ve Geri Dönüştürülebilir Atık Depolama Tesisi’ni gezerek sebze ve meyve atıklarının gübreye dönüştürülme aşamaları ile kullanım alanlarını tesiste bulunan yetkililerden öğrendiler. Ziyarette geri dönüşümün ekonomiye katkılarına ilişkin de önemli notlar aktarıldı.

  Erasmus öğrencileri atık depolama tesisi'nde
  Erasmus öğrencileri Atık Depolama Tesisi’nde

  Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, daha yaşanabilir bir dünya için ulusal ve uluslararası ölçekte yapılacak her türlü ‘Doğa Dostu’ projeye destek verdiklerini aktararak, “Yurt dışında eğitim öğretim gören Türk ve yabancı öğrencilerimizi yıl boyunca ilçemizde misafir ettik. Uluslararası dayanıma kültürünü geliştirecek olan projelerin yaygınlaşması için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Bu anlamda öğrenme temelli gençlik aktivitelerine ve kurumlar arasındaki işbirliklerini desteklemeye devam ediyoruz. Estonya, Yunanistan ve Hırvatistan’dan gelen öğlencileri ağırlamaktan memnuniyet duyduk.” dedi.

  Erasmus programı kapsamında düzenlenen gezide 8 öğretmen ile Giresun Tirebolu Anadolu Lisesi’nden gelen öğrenciler de yer aldı. ​

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler