16.6 C
Ankara
19.9 C
İstanbul
21.1 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 14, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSağlık HaberleriEpilasyonda doğru teknik kullanımı önemli

  Epilasyonda doğru teknik kullanımı önemli

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Lazer epilasyon doğru ve sertifikalı makinelerin kullanılmasına bağlı olarak oldukça güvenlidir. Epilasyonda doğru teknik ve makine kullanımı önemli.

  Diyarbakır’da, modacı ve güzellik merkezi işletmecisi Mehmet Sait Dalmış, lazer epilasyon uygulamasına son zamanlarda yoğun ilgi olduğuna dikkat çekerken, doğru teknik ve makine kullanımının önemine vurgu yaptı. 

  Son yıllarda ilginin arttığı lazer epilasyon uygulamasına ilişkin modacı ve güzellik merkezi işletmecisi Mehmet Sait Dalmış, önerilerde bulunurken, uyarı da yaptı. Lazer epilasyonun doğru yapıldığında avantajlarının da fazla olacağını anlatan Dalmış, “Lazer epilasyon kadınların son yıllarda rağbet ettiği bir epilasyon yöntemidir.

  Uygulama öncesinde ve sonrasında oldukça dikkat edilmesi gerekir. Lazer epilasyon doğru ve sertifikalı makinelerin kullanılmasına bağlı olarak oldukça güvenlidir. Avantajlarından bazıları ise doğru teknik ve doğru makinelerin güvenli bir yöntem diğer yöntemlere göre daha hızlı uygulanması, alerjik yan etkisi bulunmaması ve uygulanan kişinin daha az acı hissetmesidir” diye konuştu. 

  Epilasyonda doğru teknik kullanımı önemli
  Epilasyonda doğru teknik kullanımı önemli

  Lazer epilasyonun herhangi bir yan etkisinin tam olarak belirlenemediğini söyleyen Mehmet Sait Dalmış, bronzlaşmış cilt üzerinde yapılmaması tavsiyesinde bulundu. Dalmış, “Cildin açılmaya başladıktan sonra yapılması gerekir. İşin uzmanı ve tekniğe uygun olarak yapılmadığı takdirde olumsuz durumlarla karşılaşılabilir. Cilt enfeksiyonları gibi çeşitlik rahatsızlık dönemlerinde kesinlikle yaptırılmaması gerekir. Unutulmamalıdır ki lazer epilasyon uygulamalarında diğer yöntemlere göre tek seansta sonuç alınamaz. Uzman tarafından verilen tarihlere uyulduğu takdirde uygulama o derece başarılı olacaktır. Bu uygulamaya başlamadan önce bazı hazırlıklarda ihmal edilmemelidir” dedi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler