TRY - Türk Lirası
EUR
20,475
USD
19,070
GBP
23,274
CNY
2,772
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamEnkaz altından çıkarılan Fidan, doğum yaptı

Enkaz altından çıkarılan Fidan, doğum yaptı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Hatay’da, enkaz altından çıkarılan Fidan Yıldız Sağaltıcı (29), askeri helikopterle sevk edildiği Mersin Şehir Hastanesi’nde bir gün sonra doğum yaptı. Kız bebeğe, pamuk anlamına gelen Gutnam Elif ismi verildi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaralananlar, tedavi edilmek üzere Mersin’e getiriliyor. Mersin Şehir Hastanesi’ne getirilen yararların bir bölümü, Sağlık Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’na ait helikopterlerle taşınıyor. Depremin vurduğu Hatay’ın Defne ilçesinde önceki gün enkazdan çıkarılan hamile Fidan Yıldız Sağaltıcı da askeri helikopterle kente getirildi. Helikopterden ambulansa alınan Sağaltıcı, Şehir Hastanesi’ne götürüldü. Yine enkazdan çıkarılan kadın ve çocuk da helikopterle getirilerek tedaviye alındı.

Enkaz altindan cikarilan fidan dogum yaptie - yaşam - haberton
Enkaz altından çıkarılan fidan, doğum yaptı

‘ACIYI VE MUTLULUĞU BİR ARADA YAŞIYORUZ’

Sağaltıcı, dün doğum yaparak dünyaya sağlıklı bir kız bebek getirdi. Anlamı ‘pamuk’ olan Gutnam Elif adı verilen bebek, yoğun bakım ünitesinde gözlem altında tutuluyor. Enkazdan kurtulan Sağaltıcı ailesi ise acıyı ve mutluluğu bir arada yaşıyor.

Baba Orhan Sağaltıcı (40), “Depreme yatakta yakalandık. Umutlarımız bitmişti. Hastane hastane gezdik. Ama sağ olsun devletimiz yetişti. Helikopterle eşimi buraya getirdiler. Eşim sağlıklı bir şekilde doğum yaptı. Tarifsiz bir duygu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Hüseyin Şimşek ise bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu, kontrollerini yaptıklarını söyledi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler