TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
18.4 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
24 C
İzmir
24 Eylül 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerKültür ve Sanat'Engelsiz Eller Mutlu Patiler' sergisi açıldı

‘Engelsiz Eller Mutlu Patiler’ sergisi açıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Adana’da Türk Kızılay tarafından sokak hayvanlarının yararına düzenlenen ‘Engelsiz Eller Mutlu Patiler’ sergisi açıldı.

Sergideki eserlerin özel gereksinimli çocuklar tarafından yapıldığını belirten Türk Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı, “Özel gereksinimli yavrularımızın yaptıkları, emeklerini verdikleri bu güzel eserlerden bağışçılarımızın vasıtasıyla gelecek gelirle patilerin hayatına dokunmuş olacağız” dedi.

'engelsiz eller mutlu patiler' sergisi açıldı
‘Engelsiz Eller Mutlu Patiler’ sergisi açıldı

Türk Kızılay Çukurova Şubesi tarafından Çukurova Gönüllü Merkezi’nde, ‘Engelsiz Eller, Mutlu Patiler’ sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve Türk Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı ve özel gereksinimli çocuklar ile aileleri katıldı.

Özel gereksinimli çocuklar tarafından yapılan yaklaşık 200 eserin bulunduğu sergide birbirinden güzel el işçiliği ürünler ve tablolar sergilendi. Ziyaretçiler tarafından gezilen sergide, eser sahibi çocuklar serginin mutluluğunu yaşadı. Türk Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı da özel gereksinimli çocuklarla birlikte sergiyi gezdi.

Adana'da türk kızılay tarafından sokak hayvanlarının yararına düzenlenen 'engelsiz eller mutlu patiler' sergisi açıldı.
Adana’da Türk Kızılay tarafından sokak hayvanlarının yararına düzenlenen ‘Engelsiz Eller Mutlu Patiler’ sergisi açıldı.

‘BU ÖNEMLİ BİR FARKINDALIK’

Saygılı, dezavantajlı bireyler ile sokak hayvanlarının canlarına dokunma adına çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Kentteki özel gereksinimli bireylere yönelik, Türk Kızılay gönüllüleri ile Çukurova Üniversitesi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde el işlerini ortaya çıkaracak eğitim verildi. Bu eğitimlerin sonucunda yapılan tablo ve el işi ürünler satışa çıkarıldı.

Buradan elde edilecek gelirler sokak hayvanlarına mama ve su olarak dönecek. Bu önemli bir farkındalık. Özel gereksinimli yavrularımızın yaptıkları, emeklerini verdikleri bu güzel eserlerden bağışçılarımızın vasıtasıyla gelecek gelirle patilerin hayatına dokunmuş olacağız” dedi. 

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler