31.8 C
Ankara
33 C
İstanbul
38.6 C
İzmir
Cuma, Temmuz 30, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerEngellilere mehterli balık ekmekli moral turu

  Engellilere mehterli balık ekmekli moral turu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Koronavirüs tehdidi nedeniyle uzun süre evlerinden dışarı çıkamayan Avcılar’daki engellilerden bir bölümü için mehter takımlı, tekne turlu, balık ekmekli moral turu düzenlendi.

  Avcılar Engelliler Derneği Başkanı Ahmet Halit Vardar, ilçedeki engellilerden ulaşabildikleri küçük bölümünün yaşamına bir nebze de olsa katkı sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Salgın hastalıktan toplumun her kesimi gibi engellilerin de olumsuz etkilendiğini ve bu süreçte evlerine kapandıklarını ifade eden Başkan Vardar, Avcılar’daki bir grup hayır sever ve işadamının katkıları ile etkinlik düzenledi.

  Aileleri ile birlikte yaklaşık 50 kişi için Avcılar Sahili’nde mehter takımının mini konseri eşliğinde gezi teknesine bindirilen engelliler, yaşamlarından mutlu görüntü. Teknede görevli palyaçolar çocukların yüzünü boyayarak onlara bayrak verirken, deniz turu sırasında çalınan müzikle engelliler yerlerinde oynamadan duramadı. Avcılar sahilindeki tur ardından buradaki bir balıkçı teknesinde engellilere ve yakınlarına balık-ekmek ve içecek ikram edildi. Dernek Başkanı Ahmet Halit Vardar, engelliler için düzenlenen bu etkinliğe destek veren bütün işadamı ve hayırseverlere teşekkür ederken, önümüzdeki hafta ayrı bir grup için farklı bir etkinlik yapacaklarını ekledi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler