TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
27 Kasım 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerEngellilerden 'Engel Sensin' şarkısına klip

Engellilerden ‘Engel Sensin’ şarkısına klip

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Ankara’da müzisyen ve aynı zamanda hastanede memur olan Nebil Fidan’ın, söz ve müziği kendisine ait ‘Engel Sensin’ şarkısına, engelli bireylerle çektiği klip büyük ilgi gördü.

Nebil Fidan, engelli bireylerin toplumda yaşadığı sorunlara dikkat çekmek için ‘Engel Sensin’şarkısını besteledi. Fidan, söz ve müziğini kendisi yaptığı şarkının klibini de engelli bireylerle birlikte çekti. Klipte kolundan ampute olan Zübeyde Nisa Karabacak keman, görme engelli Şevval Koç ise kanun çalarak eşlik etti. Klip oyuncuları arasında serebral palsi ve down sendromlu hastalar da yer aldı. Sanat yönetmenliğini ses sanatçısı ve bestekar Rıfat Güneş’in üstlendiği klip, YouTube’da ve birçok müzik platformunda yayınlandı.

Engellilerden ‘Engel Sensin’ şarkısına klip

Eşinin de engelli bir birey olduğunu belirten Nebil Fidan, uzun yıllardır bu şarkıyı hayata geçirmek için uğraştığını belirterek, “Ben söz müzik yazıyorum; ama biz çok kıymetli bir şey yapalım, kayda değer bir şey olsun istedik. Ben de bir engelli ailesiyim zaten, eşim engelli. Bundan dolayı biz böyle bir şarkıyı hayata geçirmek istedik. Şarkıda, engelini başarmış bireyler var. Aileleri ile birlikte geldiler. Çok uzun bir süreçti ve bu süreçte yorulduk; ama çok kişinin de bize desteği ve emeği var. Yıllar içerisinde yaşadığımız şeyleri biz çok iyi bildiğimiz için engelli aileleri olarak, yaşadığımız şeylerdi. Bu yaşadığımız şeyleri duygu yoğunluğu içerisinde anlatmamız gerekiyordu. Bunun anlatmanın en iyi yolunun da müzikten geçtiğini düşündük” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler