TRY - Türk Lirası
EUR
15,5025
USD
13,7027
GBP
18,1321
CNY
2,1490
7.3 C
Ankara
12.5 C
İstanbul
14.7 C
İzmir
5 Aralık 2021, Pazar
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanEngelli ve eski hükümlülere hibe desteği başladı

  Engelli ve eski hükümlülere hibe desteği başladı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İŞKUR aracılığıyla engelli ve eski hükümlülere hibe desteği başvurularının başladığını duyurdu

  Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İŞKUR aracılığıyla kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülere destek vermeyi sürdürüyor. Kendi işini kurmak isteyen engelli girişimcilere 65 bin TL’ye kadar, eski hükümlü girişimcilere ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği verilecek. Projelerini sunmak isteyen engelli bireyler ‘www.iskur.gov.tr’ adresinde ‘duyurular’ bölümünde yayımlanan rehber doğrultusunda başvurularını 3 Aralık’a kadar e-Devlet üzerinden yapabilecek. Kendi işini kurmak isteyen eski hükümlüler ise projelerini aynı tarihe kadar Adalet Bakanlığı‘nın ilgili birimleri aracılığıyla bulundukları illerdeki bakanlık ve İŞKUR il müdürlüklerine iletebilecek.

  229 MİLYON TL’Yİ AŞAN HİBE DESTEĞİ 

  2014 yılından bu yana kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlüleri desteklemeyi sürdüren İŞKUR, bu kapsamda şu ana kadar 3 bin 198 engelli ve 2 bin 315 eski hükümlülere 229 milyon TL’yi aşan hibe desteği sağladı. Daha önce elden veya posta yoluyla alınan engelli hibe desteği başvuruları, engellilerin evlerinden çıkmadan da başvuru yapabilecekleri e-Devlet platformuna taşındı. Böylece daha fazla engelli bireyin girişimciliğine destek olunması hedefleniyor.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler