19.4 C
Ankara
22 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
Pazar, Mayıs 16, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerSpor Haberleri - Son DakikaEngelli sporcular İtalya'dan madalyayla döndü

  Engelli sporcular İtalya’dan madalyayla döndü

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  İtalya’da düzenlenen 2021 Dünya Para Atletizm Grand Prix’sine katılan Bağcılar Belediyesi’nin Bedensel engelli sporcular İtalya’dan madalyayla döndü.

  Sporculardan Hamide Doğangün 2 altın, Hamza Doğan 1 altın, Zübeyde Süpürgeci ile Zeynep Acet ise 1’er gümüş madalya elde etti.

  2021 Dünya Para Atletizm Grand Prix’si 16-18 Nisan 2021 tarihlerinde İtalya’nın Venedik kentinde bulunan Jesolo bölgesinde düzenlendi. Turnuvaya 33 ülkeden 275 sporcu, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na puan kazanmak için mücadele etti. Dev organizasyonda Türk milli takım kadrosunda Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelli sporcuları Hamide Doğangün, Zübeyde Süpürgeci, Zeynep Acet ve Hamza Doğan da yer aldı.

  Engelli sporcular i̇talya'dan madalyayla döndü
  Engelli sporcular İtalya’dan madalyayla döndü

  3 ALTIN 2 GÜMÜŞ MADALYA

  Üç gün süren şampiyonada; T53 kategorisi kadınlar 400 metre yarışında milli atletler Hamide Doğangün ve Zeynep Acet, kürsüde beraber yer aldı. 400 metre finalinde Hamide 59.04’lük derecesiyle altın, Zeynep 1.07.95’lik derecesiyle gümüş madalya kazandı. Hamide, 800 metre finalinde de 2.03.20’lik derecesiyle birinci oldu. T54 kategorisi kadınlar 400 metrede Zübeyde Süpürgeci, 1.02.52’lik derecesiyle gümüş madalya elde etti. F46 kategorisi erkekler gülle atma finalinde Hamza Doğan, 12,83 metrelik atışıyla altın madalya kazandı.

  İtalya'da düzenlenen 2021 dünya para atletizm grand prix'sine katılan bağcılar belediyesi'nin bedensel engelli sporcular i̇talya'dan madalyayla döndü.
  İtalya’da düzenlenen 2021 Dünya Para Atletizm Grand Prix’sine katılan Bağcılar Belediyesi’nin Bedensel engelli sporcular İtalya’dan madalyayla döndü.

  “GURUR DUYDUK, ONURLANDIK”

  Milli sporcuları tebrik eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Sporcularımızın her birinin yurtdışından madalyalarla dönmeleri gurur verici bir olay. Başarılarından dolayı kendilerini yürekten kutluyorum. Bu zaferden dolayı son derece gurur duyduk, onurlandık” dedi.

  Ömer Cantay’ın antrenörlüğünde başarıya imza atan milli sporcular da kendilerine verdiği maddi ve manevi destekten dolayı Çağırıcı’ya teşekkür etti.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler