TRY - Türk Lirası
EUR
20,433
USD
18,812
GBP
23,159
CNY
2,785
1 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYaşamEngelli annesi için evini çiçek bahçesine çevirdi

Engelli annesi için evini çiçek bahçesine çevirdi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Hatay’ın İskenderun ilçesinde oturan Fahri Cinlioğlu (64), çiçekleri çok seven engelli annesini mutlu etmek için evini çiçek bahçesine çevirdi.

Fahri Cinlioğlu, bakımını üstlendiği yürüme engelli annesi Elif Cinlioğlu için oturduğu evi tamamen değiştirip, renklendirdi. Çiçekleri çok seven annesini mutlu etmek için evini dönüştüren Fahri Cinlioğlu, atık karo, fayans, kırık cam, avize ve salça kutularına hayvan figürleri yapıp, yapay çiçeklerle donattı.

Ancak 3 yıl önce anne Cinlioğlu, yaşlılığa bağlı hastalıklar nedeniyle hayatını kaybetti. Bu üzüntülü süreçte Fahri Cinlioğlu, renklendirdiği evini eski haline çevirmeyip, fotoğraf tutkunlarına açtı.

Engelli annesi icin evini cicek bahcesine cevirdit - yaşam - haberton
Engelli annesi için evini çiçek bahçesine çevirdi

‘ZAMANIMI BU EVE ADADIM’

Evin her yerinin annesinin anılarıyla dolu olduğunu anlatan Fahri Cinlioğlu, “Rahmetli annemden bir hatıra. Buranın yapımı epey zamanımı aldı. Kalebodur ve boş kova toplayıp, değerlendirmek yıllarımı aldı.

Salça kutularından hayvan figürleri yaptım. Kırık avize camları ve eski reklam panolarını hep burada değerlendirdim. Zamanımın çoğunu eve adadım. Bunu yapmamın amacı; zamanımı iyi bir şekilde değerlendirmek. Burayı görenler, hayretler içerisinde bakıyor. Herkesi misafir ediyorum. Hatıra için fotoğraflar çekiliyorlar. Bu hatıraların yaz, kış bakımı yapıyorum” dedi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler