TRY - Türk Lirası
EUR
19,249
USD
18,638
GBP
22,273
CNY
2,603
30 Kasım 2022, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıEn önemli sorunumuz yetişmiş personel sıkıntısı

En önemli sorunumuz yetişmiş personel sıkıntısı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Dr. Soho Clinic’in kurucusu Hakan Budak, “Hemen her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzün de en önemli sorunu yetişmiş personel sıkıntısıdır” dedi.

Merkezi Şişli’de olan estetik cerrahi kliniği Dr. Soho Clinic’in kurucusu Hakan Budak, kuruldukları günden itibaren yerli ve yabancı hastaların yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını söyleyerek “2023 yılında da Ankara, Antalya, İzmir, Almanya ve Arnavutluk’ta şube açmak için çalışmalarımıza başladık. Yeni şubelerimizde müşterilerimize hizmet vermek için heyecanlanıyoruz” dedi.

15 yıllık bir tecrübe ile sektöre giriş yaptıklarını aktaran Budak, “Kadromuzun bize verdiği güven ve yüzde 100 müşteri memnuniyeti hedefiyle çıktığımız bu yolda aldığımız olumlu tepkiler bizi mutlu ediyor. Önümüzdeki dönemlerde daha çok müşteriye hizmet etmek için yatırımlarımız devam ediyor. 2023 yılında Ankara, Antalya, İzmir, Almanya ve Arnavutluk’ta şube açmak için çalışmalarımıza başladık. Yeni şubelerimizde müşterilerimize hizmet vermek için heyecanlanıyoruz” diye konuştu.

En önemli sorunumuz yetişmiş personel sıkıntısı
En önemli sorunumuz yetişmiş personel sıkıntısı

“EN ÖNEMLİ SORUN YETİŞMİŞ PERSONEL EKSİKLİĞİDİR”

Sektördeki en büyük sıkıntının yetişmiş personel olduğunu dile getiren Budak “Hemen her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzün de en önemli sorunu yetişmiş personel sıkıntısıdır. Bu yüzden tüm personelimizi önce eğitiyor ve bu süreç tamamlandıktan sonra müşterilerimize hizmet sunuyoruz. Böylece hem genç arkadaşlarımıza eğitim veriyor hem de nitelikli iş sağlamış oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Şirket ortaklarından Burak Özgürol ise “Sektör giderek büyüdü, özellikle Avrupalı hastalar da Türkiye’yi tercih ediyor. Yurt dışındaki hastaneler de Türkiye’de sağlık turizm alanında yatırımlar yapmaya başladı. 2023 ve sonrasında sektörün çok daha hızlı büyüyeceğini öngörüyorum” dedi.

Bir diğer ortak Aslıhan İlhan da “Yurt dışındaki bir çok hastane ve sağlık kuruluşu Türkiye’deki novhavdan faydalanarak ülkemize gelip eğitimler almak istiyor. Özellikle saç ekimi alanında ve plastik estetik cerrahi, plastik uygulamaları alanında yurt dışından çok fazla eğitim talebi var. Türkiye bu noktada da giderek büyüme kaydediyor” diye konuştu.  

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler